ogródogrodowe diy

Jak założyć ogród krok po kroku? Cały pakiet wiedzy

Jak założyć ogród

Potrzebujesz pomocy przy zakładaniu ogrodu? Nie wiesz od czego zacząć lub jak zmienić to, co już posiadasz na działce? Chcesz założyć trawnik, ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może Twój trawnik nie wygląda tak, jak sobie wymarzyłaś? Walczysz z chwastami, mchem i nie wiesz już co z tym robić? Mam dla Ciebie e-booki, które pomogą Ci zaplanować ogród, o jakim marzysz, aby móc w nim przyjemnie spędzać czas i odpoczywać na łonie natury. Zebrałam w nich całą swoją wiedzę na temat tworzenia i pielęgnacji ogrodu, a że rozpisałam się niesamowicie, to musiałam swoją pracę podzielić aż na dwie części. Tym sposobem mam dla Ciebie aż dwa e-booki ogrodowe – Jak założyć klimatyczny ogród? oraz Wszystko o trawniku KUP TERAZ

Jak założyć ogród

Jak założyć klimatyczny ogród?

Ktoś mi kiedyś powiedział, że mój ogród to najlepsza wizytówka i reklama. Bardzo mi było miło to usłyszeć, ale Ci, którzy śledzą moje poczynania od dawna, wiedzą doskonale, że ja też kiedyś zaczynałam od takich widoków jak na zdjęciu poniżej. Jeżeli chcesz zobaczyć różne posty ogrodowe to kliknij TUTAJ. Przekonasz się, że ten ogród stworzyłam od zera i to jeszcze w bardzo trudnym terenie jakim jest las iglasty. Ale dało się, a ja zdobyłam tak dużą wiedzę, że teraz chętnie dzielę się nią w e-bookach ogrodowych.

Jak założyć ogród

Czy wszędzie da się zrobić ogród?

Tak, wszędzie da się zrobić ogród. Serio! Czy teren jest równy czy pochyły, czy jest dobra ziemia czy jej nie ma, czy są drzewa czy bez drzew, w słońcu czy w permanentnym cieniu. Tu jedyną kwestią są nasze chęci, zaparcie i fundusze, które przeznaczymy na ogród. Zawsze powtarzam, że jak mi się udało w lesie na piachu stworzyć zieloną oazę to przydomowy ogródek to już pestka.

Jak założyć ogród

Dobór roślin do ogrodu!

To jest bardzo ważny element, aby dobrać odpowiednie rośliny do warunków, jakie panują w naszym ogrodzie. U mnie królują rośliny cieniolubne, a możesz je poznać w tym wpisie – klik TUTAJ. Nawiasem mówiąc, to najpopularniejszy wpis na moim blogu wiosną i latem. W ebooku Jak założyć klimatyczny ogród? dokładnie opisałam temat pH gleby i rośliny wraz z opisami jakiej one gleby potrzebują. 

Co znajdziesz w e-booku Jak założyć klimatyczny ogród?

 • 200 stron
 • zakładanie ogrodu krok po kroku
 • praktyczne porady
 • lista 50 topowych roślin ogrodowych
 • gotowe aranżacje z listą roślin
 • sprawdzone środki oraz nawozy
 • rysunki obrazujące ogród w różnych porach roku
 • podstawowe błędy, które popełniają ogrodnicy amatorzy
 • nawozy naturalne pozyskiwane samemu jak i te kupne

UWAGA: dodatkowo otrzymasz dostęp do tablicy Pinterest z dwoma tysiącami inspiracji oraz linki do tworzenia architektury ogrodowej.

https://sklep.twojediy.pl/

Co znajdziesz w e-booku Wszystko o trawniku?

 • 120 stron
 • zakładanie trawnika krok po kroku
 • całoroczna pielęgnacja darni
 • sprawdzone środki i nawozy
 • jak wapnować, wertykulować, kosić 
 • wszystko, co musisz wiedzieć, aby mieć piękną murawę

W e-bookach doskonale wyczerpałam temat o zakładaniu ogrodu? Jak widziałeś – jeden ma ponad 200 stron, a drugi 120. Jest to naprawdę ogrom wiedzy zarówno dla amatora jak i dla działającego na swoim podwórku ogrodnika. Jeżeli masz ochotę poznać spisy treści i zobaczyć kilka przykładowych stron to zapraszam TUTAJ.

Jestem przekonana, że z moimi e-bookami uda Ci się założyć ogród. Ba! Nawet bardzo klimatyczny ogród. Unikniesz sporo błędów, które ja przeżyłam na własnej skórze, ale teraz mogę śmiało powiedzieć, że znam się na temacie, a że dociekliwa ze mnie bestia to się naprawdę w niego wgryzłam. Teraz chętnie się dzielę swoją wiedzą, jak zresztą od wielu lat na tym blogu. Także proszę się częstować!

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons