dekoracyjne diyświeczkowe diy

Jak zrobić świece żelowe w morskim stylu?

świece żelowe

Morskie klimaty w moim domku letniskowym zawsze skłaniają mnie do robienia tego typu dekoracji w czasie wakacji. Świece nie są dla mnie żadnym problemem, ale tylko te woskowe. Tym razem spróbowałam zrobić świece żelowe. Dzięki temu, iż żel jest przeźroczysty można w niego wtapiać różne suche elementy. To daje możliwość tworzenia bardzo wyjątkowych świec. 

świece żelowe

Jak zrobić świece żelowe?

W sumie technika robienia tych świec jest taka sama jak woskowych, trzeba jednak mieć inne składniki. Te kupiłam w sklepie internetowym z akcesoriami do świec żelowych. Zaopatrzyłam się przede wszystkim w żel, knoty, piasek dekoracyjny, specjalny barwnik do żelu i mnóstwo muszelek. Przygotowałam też szkło oraz dwa garnki do rozpuszczenia żelu.

Zobacz na filmie jak fajnie robi się takie świece żelowe.

świece żelowe

świece żelowe

świece żelowe

świece żelowe

Kiedyś świece żelowe wydawały mi się tandetne, ale teraz czuję zachwyt jak na nie patrzę. Podobają mi się te pęcherzyki powietrza w żelu, które wyglądają jak bąbelki pod wodą. Takie świece są przepiękną dekoracją i doskonałym pomysłem na prezent. 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons