recyklingowe diyświeczkowe diy

Kawowe świeczki – zrób sobie sam!

Kawowe świeczki

Mam jakąś słabość do robienia świec. Ogarki świec, które mi zostają, przetapiam i robię nowe. Mieszam kolory, coś dodaję i mam nowe świeczki. Tym razem eksperymentowałam z kawą i wykonaniem okrągłych świec. Sama zrobiłam formę z papieru, bo wszelakie pojemniki plastikowe nie są idealnie okrągłe i równe, a ja chciałam mieć kształt walca tak jak się kupuje w sklepach. Teraz wiem, że formy papierowe doskonale się sprawdzają, a to oznacza, że mamy jeszcze szersze pole do robienia różnych kształtów świeczek.

Kawowe świeczki

Jak zrobić kawowe świeczki?

przerywnik

Materiały:

  • ogarki świec
  • ziarnka kawy
  • puszka
  • sznurek
  • patyczek do szaszłyków
  • blok techniczny
  • klej
  • nożyczki

przerywnikkawowe swiece

Na początek kawałki świec wrzucam do puszki i wstawiam do garnka z wodą. Wosk pięknie rozpuści się w kąpieli wodnej, a puszkę po takim DIY można po prostu wyrzucić. Miałam trochę świecy zapachowej, więc moje świece będą pachnieć wanilią.

kawowe swiece 1

Z kartki z blogu technicznego, robię rulon i sklejam go porządnie.

kawowe swiece 2

Nacinam równo mój rulon.

kawowe swiece 3

Wyginam kawałki papieru, aby dobrze zagiąć brzegi.

kawowe swiece 4

Zaginam pojedynczo paski do środka i każdy ze sobą sklejam.

kawowe swiece 5

Mam już tubę i na jej dnie wklejam końcówkę sznurka, a drugą zawiązuję na patyczku na górze tuby.

kawowe swiece 6

Dno tuby zasypuje kawą. 

kawowe swiece 7

Tuby wkładam do miseczek i zalewam odrobiną wosku. Chodzi o to, aby wosk sam zatkał ewentualne otwory w papierze. Jak wyschnie forma będzie szczelna, ale najpierw trochę przez nią przeleci i po to nam miseczki.

kawowe swiece 8

Potem zalewam ziarna kawy i zostawiam do ostygnięcia. Dzięki temu kawa zostanie na samym dnie świeczki. Kiedy wosk z kawą zastygnie, kolejny raz zalewamy świece. Ja się trochę pośpieszyłam i część ziarenek wypłynęła mi do góry. 

kawowe swiece 9

Teraz kolejny raz zostawiamy świece do całkowitego zastygnięcia wosku. Najlepiej włożyć je do lodówki lub wystawić na dwór zimą. Kiedy mamy pewność, że wosk zastygł, zdejmujemy papier.

kawowe swiece 10

Na koniec obcinamy za długi knot i mamy gotową świeczkę.

kawowe swiece 11

Kolejny świeczkowy eksperyment, całkiem nieźle mi wyszedł.

Kawowe świeczki

kawowe swiece 13

kawowe swiece 15

Kawowe świeczki

Zawsze lepiej przetopić świeczki na nowe niż pozbywać się ogarków, których już nie za bardzo chce się używać przez ich nieatrakcyjny wygląd. Bardzo lubię to robić. Mam nawet na blogu kategorię świeczkowe diy, bo tyle tego już zrobiłam. Koniecznie tam zajrzyjcie. Może teraz i Was tym zarażę. Powodzenia!

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

9 komentarzy

  1. Witaj Kasiu. Chyba nie mam wyboru i muszę takie kawowe świeczki zrobić;-) Bardzo mnie podkręciłaś tematem;-) Uwielbiam świece, ale jakoś jeszcze nie robiłam swoich. Teraz przyszedł ten moment. Pozdrawiam cieplutko i uśmiech ślę.

  2. Witaj. Bardzo spodobał mi się pomysł świec kawowych. Znalazłam inny sposób na okrągły kształt.wykorzystuję puszki po piwie. Aluminium jest cienkie, wiec łatwo można je ciąć. Odcinam otwieraczem do puszek górę, później wsypuję kawę, zalewam woskiem, a po wszystkim rozcinam puszkę i jest świeca. Pozdrawiam.

Leave a Response

Simple Share Buttons