dla dzieci diydrewniane diymeblowe diy

Metamorfoza dziecięcej sypialni. Jak zrobić łóżko tipi? 2/3 – Bricometamorfozy #2

łóżko tipi

W pierwszym odcinku metamorfozy pokazaliśmy Wam z Wieśkiem, jak można fajnie odmalować dziecięcy pokój w motywie górskim bez przemalowywania całej powierzchni ścian. Dodatkowo uszyłam także poduszki w kształcie gór – TUTAJ znajdziecie pierwszą część. Dzisiaj pokażemy Wam jak zrobić łóżko tipi, które dopasuje się do naszego motywu ze ścian i poduszek. To prostsze niż się wydaje. Potrzebujemy kilku desek, kantówek i trochę chęci!

Łóżko tipi krok po kroku

Krok 1

Do zrobienia łóżka potrzebujemy desek i kantówek. Musimy wymierzyć materac, żeby kupić potrzebną ilość materiałów. Zaznaczamy miejsca cięcia na deskach, żeby przygotować wymagane wymiary konstrukcji. Możemy przyciąć deski w sklepie albo w domu, używając ręcznej piły.

Krok 2

Wyznaczamy punkty na połowę grubości deski od jej krawędzi i nawiercamy je wiertłem do drewna. Kiedy mamy przygotowane i pocięte deski możemy przejść do skręcania konstrukcji na materac. 

Krok 3

Będziemy potrzebowali dwóch wyciętych zamków na połowę grubości każdej kantówki. Skręcamy kantówki razem i mocujemy je z ramą łóżka – to będzie szczyt naszego tipi. Zobaczcie koniecznie moją pomocną dłoń na filmie ☺

Krok 4

Belkę pomiędzy kantówkami na szczycie naszego tipi dajemy po to, żeby wzmocnić konstrukcję i żeby łóżko przetrwało dziecięce zabawy, nie zagrażając bezpieczeństwu dziecka.

Krok 5

Po skręceniu całej konstrukcji czas na olejowanie – zabezpieczymy w ten sposób drewno przed zabrudzeniami. Dzięki temu etapowi łatwiej będzie czyścić łóżko.

Krok 6

Kiedy olej wyschnie możemy włożyć materac w przygotowaną przez nas ramę łóżka. Górną belkę ozdobiłam sztucznym pnączem oraz lampkami, żeby nadać im charakteru obozu w górach. No które dziecko nie chciałoby spać w takim łóżku? 

łóżko tipi

łóżko tipi

łóżko tipi

W kolejnym odcinku pokażemy Wam, co wymyśliliśmy na ostatnią wolną ścianę. Totalnie oszalałam, ale zrobimy ściankę wspinaczkową! Aaaa! Koniecznie śledźcie mój profil na Instagramie. Przyznam szczerze, że już nie mogę się doczekać, bo kolejny odcinek będzie ostatnim filmem z metamorfozy tego dziecięcego pokoju! Wreszcie zobaczycie efekt końcowy i będziecie mogli ocenić całą naszą metamorfozę!

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons