dekoracyjne diypapierowe diy

Mini album na zdjęcia – idealny prezent

Styczeń to miesiąc Babci i Dziadka. Wszyscy szukają wyjątkowego pomysłu dla dziadków i najlepiej, żeby jeszcze przy tym nie zbankrutować. Nie pierwszy raz będę Was przekonywać i namawiać do zrobienia czegoś własnoręcznie. Wykonajmy razem mini album ze zdjęciami wnucząt. Własnoręcznie zrobione prezenty dają osobie obdarowanej znak, że nam się chciało poświęcić czas dla niej. Czas to dzisiaj wyjątkowy upominek dla dziadków, więc koniecznie zapomnijcie do nich wpadać.

mini album

Materiały:

Tektura

Tkanina
Brystol
Wstążka
Zdjęcia
Klej
Nożyk tapicerski

01

Wycinamy z brystolu pasek szerszy o 1 cm od wysokości zdjęcia. Składamy w harmonijkę na szerokość zdjęcia z 1 cm zapasem.

02

Z tektury wycinamy dwa kwadraty większe od naszej harmonijki o 0,5 cm. Do tego dwa kawałki tkaniny z dużym zapasem.

03

Tektury oklejamy tkaniną.

04

Wklejamy brystol w nasze okładki.

05

Wybieramy zdjęcia i wklejamy na biały papier.

06

Album wystarczy związać kawałkiem wstążki.

0

mini album

Ten projekt zajął mi dosłownie 15 minut. Wszystkie materiały są tanie i dostępne za grosze. Z wykonaniem poradzą sobie nawet najmłodsze dzieci, z niewielką pomocą osoby dorosłej. Sam mini album prezentuje się bardzo ładnie, więc dziadkowie powinni być zachwyceni. To jest też dobry pomysł na wykonanie album komunijnego, walentynkowego czy rodzinnego. 

Jeżeli potrzebujecie więcej pomysłów to zajrzyjcie do posta “30 pomysłów na prezent dla Babci i Dziadka”.

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

22 komentarze

  1. Właśnie szukałam ciekawego pomysłu na prezent walentynkowy – ten album nadaje się doskonale. Dziękuję za inspirację:)

  2. Gdzie można wywołać zdjęcia w takim formacie? :) planuję wykonać takie mini albumy jako podziękowania dla gości.

Leave a Response

Simple Share Buttons