dekoracyjne diyrecyklingowe diy

Pastelowa jesień

Widziałam wiele obrazków wykonanych za pomocą pasteli i suszarki. Ciekawiła mnie ta metoda od dawna i zapisałam ją do wypróbowania. Po zeszłym roku szkolnym zostało dzieciom sporo pastelowych kredek, a mi przyszedł pomysł jak zrealizować tę technikę. Tak wykonałam obrazek “Pastelowa jesień”.

4Przerywnik

Materiały:

Kredki pastelowe

Suszarka
Folia samoprzylepna
Nożyczki
PodobraziePrzerywnik0

Z foli samoprzylepnej wycinamy napis i przyklejamy na podobrazie.

1

Nożyczkami przytrzymujemy kredkę nad podobraziem, a ciepłym powietrzem z suszarki rozpuszczamy ją.
 
2
 
Jak zalejemy cały obraz kolorem, możemy zdjąć przyklejone literki.
 
3
 
Kolory można rozpuścić w dowolny sposób, dzięki czemu obraz zawsze będzie inny. chociaż wykonany tą samą techniką.
 
4
 
 
Podsumowując, technika jest bardzo efektowna, ale zdecydowanie nie dla małych dzieci. Powietrze z suszarki musi być bardzo gorące i można się poparzyć przy rozpuszczaniu kredek. Spodziewałam się, że kredka szybko się rozpuści i będzie bardziej płynna. Tu się zawiodłam, bo chwilę to trwało, a kredka jest gęsta i ciężko ją rozprowadzić. Mimo kilku minusów to obraz wyszedł moim zdaniem efektownie, ma świetną fakturę, a kolorystyka jest bardzo wyrazista. 
 
Lubię testować różne inspiracje i przekonywać się na własnej skórze, czy dana metoda sprawdza się, czy nie. Ta mi się spodobała. :)
 
 
 
Zobacz także: 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

18 komentarzy

  1. moim zdaniem szkoda, że odkleiłaś literki. jakoś ładniej się prezentował z ciemnym napisem. też chciałabym wykorzystać tą technikę ale czekam aż będę urządzała pokój dla córki, to będzie coś dla niej

Leave a Response

Simple Share Buttons