bożonarodzeniowe diydekoracyjne diy

Podkładki w gwiazdki – pieczątka z ziemniaka

Musiałam wypróbować ziemniaczane pieczątki. Nigdy ich nie robiłam takiego diy i zastanawiałam się jak ładnie wyciąć kształt w ziemniaku. Podkładkę kupiłam w IKEA i czekałam na jakiś impuls do działania. W końcu wena przyszła i wykorzystałam pyrkę do ozdobienia tkaniny. Efekty mnie bardzo zadziwiły i udało mi się zrobić podkładki w gwiazdki, które idealne są na świąteczny stół. 

0Przerywnik

Materiały:

Podkładka z tkaniny

ziemniak
foremka do ciastek
nożyk
Farbę do tkanin, którą kupicie w tym sklepie plastycznym albo w sklepie stacjonarnym w Krakowie.

Przerywnik1

Przecinamy ziemniaka, wciskamy maksymalnie foremkę gwiazdkę i odcinamy części ziemniaka 
dookoła. Nawet nie myślałam, że to będzie takie proste.
 
2
 
3
 
Moczymy ziemniaczaną pieczątkę w farbie i robimy stemple na bawełnianej podkładce.
 
6
 
Suszymy podkładkę, a następnie prasujemy bez pary, aby utrwalić farbę. Teraz będzie można taką farbowaną tkaninę prać w pralce. 
 
7
 
Pieczątka z ziemniaka zdała egzamin.
 
9

Technika na ziemniaka jest bardzo fajna i skuteczna. Pieczątka tania i można wykonać własne nie powtarzalne wzory. Dodatkowo to też świetna zabawa dla dzieci, więc jeden ziemniak, a tyle możliwości. Ten prosty sposób można też wykorzystać, do zrobienia własnego papieru pakowego. 
Spróbujcie się tak zabawić. Zachęcam.

 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons