drewniane diyWydarzenia

Postarzanie drewna nigdy nie było takie łatwe. Poznajcie Saltwash®!

postarzanie drewna

Tyle siedzę w DIY, że już w sumie od dawna nic mnie nie zaskoczyło. Non stop szukam nowych pomysłów, inspiracji, wyzwań. Czuję, że w branży „zrób to sam” już wszystkie rozumy zjadłam, a zęby straciłam na tworzeniu. Co mnie może zaskoczyć w tym temacie? Sorry, ale chyba już nic. Tak myślałam do zeszłego tygodnia. Jak ja się myliłam! Oj, jak się myliłam… ;)

Zacznijmy od początku. Dostałam zaproszenie na prezentację nowego produktu i tylko się domyślałam, że może chodzić o coś do DIY, bo przecież na prezentację odkurzacza nikt mnie nie zaprasza. :) Myślałam sobie: „Eee, pewnie kolejna farba, klej lub coś w tym stylu. Żadna nowość. Przynajmniej dla mnie”. Jednak wybrałam się do Łodzi do Podwórka Hilarego, bo znalazłam się w elitarnym gronie tych, którzy jako pierwsi mają doświadczyć tej niespodzianki – to mnie miło połechtało. Wtedy poznałam Saltwash®, nowy produkt do postarzania drewna i nie tylko.

postarzanie drewna

Czym jest Saltwash®?

To innowacyjny i unikatowy produkt do dekoracji z zakresu DIY, prosto z USA, który po raz pierwszy w Europie będzie dostępny w Polsce już w styczniu 2018 roku. Wyłącznym dystrybutorem Saltwash® w kraju jest Anna Rejniak.

Saltwash®  to łatwy w użyciu, całkowicie organiczny proszek zawierający naturalną sól morską, który po zmieszaniu z dowolnym rodzajem farby nadaje malowanej powierzchni wyjątkową fakturę i autentyczny vintage look. W trzech prostych krokach pozwala uzyskać naturalny efekt erozji wywołanej wieloletnim działaniem słońca i morskiego powietrza.

Saltwash®  idealnie sprawdza się na meblach, ale umożliwia także nadanie unikatowego wyglądu ścianom, podłogom, dodatkom czy tkaninom. Można aplikować go na drewno, laminaty, szkło, tkaniny, tworzywa sztuczne i wiele innych materiałów – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dzięki zawartości prawdziwej soli morskiej szybko schnie (trójwymiarowo) i wykazuje doskonałą przyczepność. Proszek Saltwash® dodany do farby dowolnego rodzaju, koloru czy wykończenia tworzy z nią integralny i gotowy do użytku produkt.

Gdybym tego nie doświadczyła i nie zobaczyła oraz nie wypróbowała, to zdecydowanie trudno by było mi uwierzyć, że efekt „odchodzącej farby” jestem w stanie wykonać tak, jak to robią warunki atmosferyczne – i to zaledwie w kilka godzin z suszeniem. :)

Historia Saltwash®

Wiecie, że Saltwash® powstało w garażu? Chyba najwięcej odkryć i technologii rodziło się właśnie w takich warunkach. Coś czuję, że muszę sobie sprawić garaż, może i ja coś wymyślę. :)

Saltwash® został wynaleziony przez parę nowożeńców, Jaimego i Carol Hunterów, w ich małym warsztacie na wybrzeżu Karoliny Północnej. Inspiracją dla stworzenia Saltwash® mającego odtwarzać następującą z czasem erozję malowanych powierzchni, często widoczną na werandach i meblach nadmorskich domków w ich miejscowości, było znajdujące się na wyciągnięcie ręki morze. Po długim okresie pracy nad starymi, drewnianymi i malowanymi meblami zrezygnowali z poszukiwania antyków, które często miały wygórowane ceny i nierzadko były pokryte farbą zawierającą ołów. Rozpoczęli pracę nad formułą, która mogłaby w łatwy i szybki sposób nadawać meblom i powierzchniom vintage look, taki sam, jaki powstaje w wyniku wieloletniego oddziaływania słońca i słonego morskiego powietrza…

Pierwszy raz poznałam twórców produktu, którego używam. Internet ma wielką moc, bo połączyliśmy się przez ocean z Carol i Jaimem na Skypie, którzy poprowadzili nasze warsztaty DIY. Powiem Wam, że fajne przeżycie.

postarzanie drewna

Postarzanie drewna za pomocą Saltwash®

Najlepsze w tym produkcie jest to, że bardzo, ale to bardzo łatwo uzyskuje się pożądany efekt – w zaledwie trzech krokach. W zasadzie na warsztatach wszyscy uczestnicy stwierdzili, że nie da się spartaczyć tego efektu. Serio! Dziecko da sobie z tym radę.

Produkt jest przyjazny dla środowiska, nietoksyczny i nie zawiera lotnych związków organicznych.

Saltwash® można mieszać z każdym rodzajem farby, a to jest wielki atut w DIY, bo często zostają nam, rękodzielnikom, resztki farby. Teraz kreatywnie można je wykorzystać. 

 

Krok 1

Nakładamy na drewno pierwszy kolor – farba +Saltwash®. Pozostawiamy do wyschnięcia.

postarzanie drewna

postarzanie drewna

postarzanie drewna

postarzanie drewna

 

Krok 2 

Nakładamy drugą warstwę w innym kolorze i pozostawiamy do wyschnięcia.

postarzanie drewna

postarzanie drewna  postarzanie drewna

 

Krok 3

Szlifujemy gąbką ścierną lub szlifierką.

postarzanie drewna

postarzanie drewna

postarzanie drewna

Efekt jest genialny, a ja mam strzałkę do mojego domku letniskowego, w którym morski klimat panuje cały rok.

Saltwash® to wiatr, słońce i morska bryza ukryte w puszce, które możecie uwolnić w dowolnym miejscu, gdziekolwiek jesteście. Powiew bryzy możecie mieć obok siebie przez cały rok, malując szafkę, fragment ściany lub dowolny element dekoracyjny… Zainspirujcie się naturą, obudźcie czar wakacyjnych wspomnień i wprowadźcie ten cudowny klimat do swoich domów – mówi Anna Rejniak, wyłączny dystrybutor Saltwash® w Polsce.

Pokochałam ten efekt postarzania drewna od pierwszego wejrzenia, a prostota Saltwash® jest niesamowita. Cieszę się, że miałam okazję ten produkt poznać, wypróbować i sprawdzić specjalnie dla Was, tym bardziej że premiera w Polsce będzie dopiero za kilka tygodni. Wpadajcie na FB Saltwash®.

 

Wpis przygotowany z Saltwash® w Polsce.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

8 komentarzy

  1. Saltwash spodoba się każdemu: od fana zdobienia szkła, przez stylizatorkę mebli! Świetny produkt do wykorzystania z np. Pozostałościami po remoncie :) Wspaniale spotkanie i super warsztaty !

Leave a Response

Simple Share Buttons