bożonarodzeniowe diy

Świąteczny stroik z gwiazdą betlejemską na stół

Świąteczny stroik na stół

Co roku w święta gości u mnie gwiazda betlejemska – poinsecja. Za każdym razem staram się inaczej ją ustawić, ozdobić, udekorować, bo to idealna okazja do zabawy DIY. Zobaczcie, jak dekorowałam gwiazdy w poprzednich latach. Tym razem postanowiłam zrobić świąteczny stroik na stół, który go pięknie udekoruje jeszcze przed świętami, a potem już w świątecznym czasie. Stroik będzie ze świecą, aby w Wigilię można nastrojowo zjeść tę wyjątkową kolację. Powoli już stroję dom na święta, aby zdążyć ze wszystkim, a poza tym chcę się już teraz cieszyć świąteczną atmosferą. Cały rok czekam na te wyjątkowe dni, choinkę, światełka, Wigilię, spotkania z rodziną i prezenty. Też tak macie?

Świąteczny stroik na stół

Jak zrobić świąteczny stroik na stół?

Materiały:

  • doniczka, misa, waza
  • papierowe kubki
  • igliwie świerkowe, tuja, inne zielone liście i gałązki
  • świeca
  • gwiazda betlejemska
  • lampki na druciku
  • klej na gorąco i nożyczki

Świąteczny stroik na stół

Mam bambusowe miski, więc muszę je jakoś wypełnić wodą, aby poinsecja cały czas miała mokro. Jeżeli macie ceramiczną doniczkę czy miskę, to możecie ominąć kroki z kubkami. Oczywiście można użyć gąbki florystycznej, ale wiem, że często macie problemy z jej zakupem, dlatego chciałam Wam pokazać alternatywę w wykonaniu takiego stroika bez tego florystycznego materiału.

Przycinam kubki tak, aby zmieściły się na wysokość misy. Na środku ustawiam świecę.

Świąteczny stroik na stół

Dookoła świecy ustawiam kubki i dla pewności sklejam je ze sobą, aby mi się nie przewróciły w czasie przenoszenia.

Świąteczny stroik na stół

Wlewam wodę i ustawiam pierwsze roślinki.

Świąteczny stroik na stół

Gałązki świerka nie wymagają wody, więc można je ułożyć na wierzchu kubków i misy.

Świąteczny stroik na stół

Pod spód wkładam jeszcze gałązki tui, aby kompozycja miała ładny i równy kształt.

Świąteczny stroik na stół

Przycinamy gałązki gwiazdy betlejemskiej i pozbywam się wszystkich liści. Zależy mi tylko na kwiatostanie, który wkładam przez gałązki do kubków z wodą.

Świąteczny stroik na stół

Gwiazda powinna wytrzymać kilka tygodni w tym stanie.

Świąteczny stroik na stół

Jeszcze na koniec można dołożyć światełka na druciku, aby nawet bez palenia świecy świąteczny stroik na stół pięknie się prezentował.

Świąteczny stroik na stół

Świąteczny stroik na stół

Świąteczny stroik na stół

Świąteczny stroik na stół

Świąteczny stroik na stół

Gwiazda betlejemska ma swój niepowtarzalny urok i przez to, że kwitnie tylko w Boże Narodzenie, jest wyjątkowym kwiatem. Mnie zauroczyła oczywiście różowa wersja, która dodaje koloru, ale nie jest to wszechobecna świąteczna czerwień, która u mnie gościła przez kilkanaście lat. Teraz zdecydowanie miałam ochotę na coś innego. Świąteczny stroik na stół jest doskonałym pomysłem na tworzenie kompozycji z gałązek, które zostają nam po dopasowaniu choinki do stojaka. W moim domu rodzinnym zawsze te dolne gałązki od choinki wykorzystywaliśmy do tworzenia stroików. :)

Jeżeli poszukujecie więcej informacji i pomysłów na temat gwiazdy betlejemskiej to śledźcie fanpage na FB “MojaPoinsecja”.

Warsztaty na Blogowigilii

Już w tę sobotę, trzeci raz z rzędu (to już tradycja), poprowadzę na Blogowigilii warsztaty DIY z gwiazdą betlejemską w roli głównej, w ramach kampanii Stars Unite Europe, której tegoroczne motto brzmi  “A Star for You”, czyli gwiazda dla Ciebie. Zapraszam wszystkich blogerów (uczestników spotkania) do wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że i w tym roku powstaną dziesiątki pięknych kompozycji i będziemy przy tym wspaniale się bawić. Czekam na Was w sobotę!

 

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy ze Stars for Europe/ Stars Unite Europe.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons