drewniane diyrecyklingowe diy

Skrzynka Before/After

Przeszukiwanie obcych piwnic zaczyna mi wchodzić w krew. Ostatnio zdarzyło mi się kilka odwiedzić w rodzinie i znalazłam między innymi skrzynkę po owocach. Od razu wiedziałam co z nią zrobię, ale o tym zaraz krok po kroku.
 
0  
Materiały:
 
Skrzynka
Farba
Grafika (wydruk z drukarki atramentowej)
Ołówek
Lakier
 
page3 
 
Na początku umyłam porządnie skrzynkę i dałam jej wyschnąć.
Potem zaczęło się malowanie. Nałożyłam trzy warstwy farby.
 
page4
 
Wydrukowałam francuskie grafiki.
 
page5
 
Przykleiłam grafiki drukiem do dołu.
 
page6
 
Ołówkiem z zaokrągloną końcówką odcisnęłam (jakbym rysowała) druk na skrzynce.
 
page7
  
Obejrzyjcie mój filmik “Transfer grafiki na drewno”
 

Jak widać grafika cudownie się odcisnęła. To jest najprostszy transfer jaki znam.

 0

 
Transfer trzeba jeszcze zabezpieczyć lakierem.
 
To jest moje Before/After.
 
 
 
 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

32 komentarze

 1. świetny pomysł z tym transferem. Na jakiej drukarce wydrukowałaś grafikę? Na zwykłej atramentowej? Ciekawi mnie też czy trzeba zabezpieczyć później ten efekt lakierem?

  1. No właśnie zapomniałam dopisać, że koniecznie wydruk musi być na atramentówce. Tak trzeba przemalować to lakierem, bo tusz pod wpływem wilgoci, po prostu się zmyje.

   Pozdr
   Kasia

 2. UWIELBIAMMMM! Kasiu a czy druk może być z atramentowej drukarki? bo coś mi się kojarzy, że czytałam o wydruku na takie cuda z drukarek laserowych? będę wdzięczna za info

  1. Dzięki Monia! Koniecznie drukujemy na atramentówce. Wydruki laserowe wykorzystuje się do transferu za pomocą nitro np. na tkaninach. Muszę kiedyś przygotować taki tutorial.

   Buziaki
   Kasia

 3. Świetny efekt!
  Powiedz czy tym ołówkiem tylko jeździłaś po kartce z grafiką, czy dokładnie, miejsce przy miejscu, odrysowywałaś kontury, całą grafikę?

  1. Boniffacy! Bardzo mocno raz zarazem jeździłam tyłem ołówka (tzn. zaokrągloną końcówką). Nic nie odrysowywałam tylko przekalkowywałam wydruk za pomocą odciśnięć. Mam nadzieję, że wyjaśniłam co nie co.

   Pozdr
   Kasia

  1. Kwiatku! Jak drukujesz w opcjach drukowania można zaznaczyć odbicie lustrzane. Druga opcja to otworzyć zdjęcie w paint i obrócić – “Przerzuć w poziomie”. Zapisać i wydrukować.

   Pa
   Kasia

 4. Super:) właśnie na allegro zamówiłam trzy skrzynki i będę się w to bawić jak przyjdą, bo balkon trzeba upiększyć. A ta szmatka i rozpuszczalnik to dobry pomysł? Lepszy niż ołówek??Marta

Leave a Response

Simple Share Buttons