dekoracyjne diywielkanocne diy

Stół wielkanocny w słodkim wydaniu

stół wielkanocny

Stół Wielkanocny! Święta to zawsze dobra okazja do pięknego udekorowania stołu. Uwielbiam nakrywać do stołu nie tylko od święta, ale w tym czasie mogę to zrobić w wyjątkowy sposób – pobawić się i wcielić w życie to, co mi się po głowie kołacze. Tym razem postawiłam na dekoracje jadalne, czyli zamiast stawiać na stole figurki czy porcelanowe jajka, wykorzystałam czekoladę, trochę gipsówki i słodkie babeczki. Myślę, że zainspiruję Was do pięknych aranżacji wielkanocnych stołów.

stół wielkanocnyprzerywnik

Dekoracja na talerzu!

Na talerzu też możemy stworzyć dekorację, która wita gości i rodzinę i od razu budzi uśmiech na twarzy. Nie wiem, jak jest u Was, ale u mnie tylko dzieci dostają słodkie upominki. Jednak dorosłym też będzie miło znaleźć złotego zajączka na talerzu – zaraz obok małej babki, która służy jako miniwazon dla kilku gałązek gipsówki.

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

Obok talerza układam serwetki z ręcznie robionymi obrączkami z rolek papierowych, które okleiłam tkaniną i udekorowałam pomponikami na taśmie. Przy sztućcach – mała słodka marchewka od Lindt.

Co zamiast świec?

W ciepłe wiosenne dni można zapomnieć o świecach, a świeczniki wykorzystać zupełnie inaczej. Na dużych świecznikach postawiłam czekoladowe Złote Zajączki Lindt. Idealnie wyglądają na końcu stołu i pięknie go dekorują. Doskonale sprawdzą się też na komodzie czy na półce jako akcent wielkanocny.

stół wielkanocny

Wielkanocny wazon

To stary sposób, aby wykorzystać dwa szklane wazony o różnej wielkości. Mniejszy wazon wkładamy do większego, a przestrzenie między nimi wypełniamy czym tylko chcemy. Mogą to być kolorowe jajka, kamyczki, czekoladowe figurki, fasola… Co Wam wpadnie do głowy! Do mniejszego wazonu wlewamy wodę i wstawiamy kwiaty. U mnie w tym roku gości gipsówka, bo bardzo ją lubię za drobne, delikatne kwiatki.

stół wielkanocny

Dekoracja pod kopułą

Najlepiej wykorzystywać to, co ma się w domu. Znalazłam trochę suszonego mchu, który został po innych dekoracjach, i włożyłam go pod kopułę razem ze Złotym Zajączkiem i marchewką Lindt. Dodałam trochę gipsówki i przykryłam szkłem. Dekoracja może być na stole albo w innym kącie domu.

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

Słodko się zrobiło na blogu i słodko będzie u mnie w wielkanocne święta. Tym razem dekoracje będzie można zjeść oraz poczęstować nimi gości i dzieci, które nas odwiedzą. Każdy będzie mógł sam sobie wybrać czekoladę z moich dekoracji. Myślę, że to dużo lepszy sposób na wyeksponowanie słodyczy niż włożenie ich do miski.

 

przerywnik

Wpis powstał przy współpracy z Lindt.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons