drewniane diymeblowe diy

Stolik z marmurowym blatem DIY

Po sukcesie stolika industrialnego, który bardzo Wam się spodobał i wiele stolików zostało przez Was wykonanych, przyszedł czas na kolejną inspirację. Stoliki z marmurowym blatem są popularne, ale też bardzo drogie i nie każdego na taki stać. Są też wyjątkowe i urocze, a ich charakter i styl jest tak różny, że każdy może dopasować taki stolik do swojego pomieszczenia. Postanowiłam pomóc wszystkim fanom takich mebli i wykonać stolik z marmurowym blatem DIY. Oczywiście marmur nie będzie marmurem, a ogólnie dostępną okleiną meblową, a metalowa konstrukcja stolika będzie konstrukcją drewnianą. Będzie tanio i prosto, ale efektownie. 

Na końcu wpisu mam dla Was informację, jak zdobyć aż 5 tysięcy złotych na rozwijanie swojej majsterkowej pasji. 

Jak zrobić stolik z marmurowym blatem DIY?

Wykonałam dwa stoliczki, które wchodzą jeden pod drugi i to dla nich podaję wymiary. Wymiary możecie dostosować do swoich potrzeb.

Materiały:

  • sklejka 46 cm x 46 cm x 1 cm
  • sklejka 38 cm x 38 cm x 1 cm
  • listewki 2 cm x 2 cm
  • okleina meblowa ze wzorem marmuru
  • wkręty
  • wiertarko-wkrętarka
  • wyrzynarka
  • farba akrylowa

Docinam listewki, aby powstały dwa kwadraty pod każdy stoliczek i wymiary blatu.

Każdy kwadrat z listewek skręcam. Nawiercam najpierw otwory, aby sklejka mi się nie rozeszła i dopiero wtedy skręcam.

Na jeden stolik muszę mieć dwa takie kwadraty z listewek. 

Docięłam cztery listewki o długości 50 cm i dokręciłam do pierwszego kwadratu z listewek.

Teraz czas na drugi kwadrat – tak powstają nogi stolika.

Całość malujemy na biało. To samo robimy z jedną stroną sklejki na blat.

Kiedy blat wyschnie możemy okleić go okleiną. Docinam ją z zapasem.

Okleinę dobrze przyklejać mając kogoś do pomocy – jedna osoba przykleja okleinę wygładzając ją np. małym ręcznikiem i pozbywając się powietrza spod okleiny, a druga osoba odciąga delikatnie okleinę i nie pozwala się jej zmarszczyć.

Kiedy pod okleiną zostaną Wam pęcherzyki powietrza – wystarczy nakłuć je szpileczką i wygładzić – powietrze wyleci, a okleina będzie dobrze przylegać.

Kiedy zawiniemy okleinę pod spód blatu, docinamy ją z jednej strony.

Kiedy przykleimy drugą krawędź, odcinamy nadmiar okleiny po ukosie. Robimy to delikatnie, aby nie wyciąć za dużo.

Na blat kładziemy pomalowaną konstrukcję nóg, nawiercamy…

… i następnie przykręcamy.

Mniejszy stoliczek wykonuję prawie tak samo – robię jeden kwadrat z listewek pasujących pod blat, do niego dokręcam nogi o wysokości 40 cm i łączę je dwoma listewkami. Dzięki temu będę mogła wsunąć mniejszy stoliczek pod większy. Reszta działań jest dokładnie taka sama jak przy dużym stoliczku.

Teraz czas na konkurs dla ludzi z pasją!

Jeśli lubisz DIY, majsterkowanie i tworzenie to koniecznie zgłoś swoją pracę do konkursu „Majsterkowanie z Euroloan”. Wystarczy, że zrobisz trzy zdjęcia lub nagrasz krótki film swojej pracy, przygotujesz opis oraz zgłosisz pracę na stronie konkursowej (TUTAJ LINK), a będziesz mógł walczyć o nagrody.

Do wygrania 2 x 5000 zł, 3000 zł i 2000 zł.

Konkurs trwa od 5 września 2018 roku do 19 października 2018 roku, a ja mam przyjemność zasiadać w jury konkursu, które wyłoni zwycięzców.
Trzymam za Was mocno kciuki!

Wszystkie informacje i regulamin dostępne są na stronie konkursowej „Majsterkowanie z Euroloan”.

Stolik z marmurowym blatem DIY z moją instrukcją jest bardzo prosty do wykonania. Można sobie zrobić 2-3 stoliczki, przygotować kwietnik lub konsolę w tym stylu. Teraz wszystko zależy już od Was. Moja misja stworzenia użytecznego tutorialu już się kończy, chociaż z wielką przyjemnością i dumą zostawiam sobie stoliczki. Oczywiście wszystko do czasu, aż nie wpadnie jakaś koleżanka i nie wybłaga oddania ich jej :) To jak Wam się podobają moje nowe stoliczki?

 

Pamiętajcie o zgłoszeniu się do konkursu!

Mam nadzieję, że to moi czytelnicy zgarną tak wysokie nagrody.

Wpis przygotowany z Euroloan.pl

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons