bożonarodzeniowe diydekoracyjne diy

Świecący stroik z gwiazdą betlejemską i super konkurs

stroik z gwiazdą

Zaczęłam już strojenie mieszkania. Choinka i ozdoby przyniesione z piwnicy, a to już duża część pracy. W tym roku postanowiłam nic nie dokupować, ale korzystać z tego co mam. Jedynie pojechałam po gwiazdy betlejemskie, bo one są absolutną tradycją u mnie i wybrałam 3 sztuki, które od razu zajęły miejsce w salonie. Jedną z nich udekorowałam, jak stroik bożonarodzeniowy. Na razie ma miejsce na kominku, ale po ustrojeniu wszystkiego może postawię ją na stole. Uwielbiam ten czas dekorowania i lubię kiedy te ozdoby mogą mnie cieszyć już kilka tygodni przed świętami. Po Nowym Roku choinka już nie ma tego uroku, jak i wszystkie inne ozdoby. Dlatego zachęcam Was do dekorowania domów, aby na cieszyć się tym wyjątkowym klimatem.

stroik z gwiazdą

Gwiazda betlejemska

To zadziwiająca roślina, która kwitnie tylko zimą i jest przepiękną dekoracją świąteczną. Zadziwiająca dlatego, że poinsecja potrzebuje długich okresów ciemności w czasie doby, aby zakwitnąć i pięknie wybarwić przykwiatki. Ten czerwono-płomienny kwiat prosto z Meksyku w odmianach uprawowych występuje też kolorach białych, kremowych i różowych. Gwiazda betlejemska wymaga jasnych stanowisk, ale nie lubi przeciągów. Roślina musi mieć stale wilgotno, więc trzeba o to dbać. Po przekwitnięciu roślina zapada w stan spoczynku i można ją z powodzeniem hodować jako roślinę wieloletnią. O pielęgnacji gwiazdy napisałam TUTAJ.

Inspiracje stroików z gwiazdą betlejemską

Już od wielu lat inspiruję Was stroikami z gwiazdą, bo po pierwsze bardzo ją lubię, a po drugie dodaje uroku wnętrzom i świątecznej oprawie. Poinsecja wpisała się w moje tradycje bożonarodzeniowe i co roku gości na salonach. Oczywiście nie byłabym są gdybym nie dodała czegoś od siebie i tak, co roku pokazuję Wam gwiazdę w innym, ale moim wydaniu. Wszystkie inspiracje znajdziecie TUTAJ.

stroik z gwiazdą

Świecący stroik z gwiazdą betlejemską

W tym roku również przygotowałam stroik z gwiazdą, ale wykorzystałam to co już miałam, a nie dokupowałam nic nowego, więc to bardziej stroik świąteczny w duchu zero waste, bo ta idea przyświeca moim tegorocznym świętom. Dlatego do wykonania stroika użyłam:

  • doniczki
  • koła do haftu
  • lampek na druciku
  • sztucznych gałązek
  • trochę perełek na żyłce

Potrzebowałam jeszcze do tego diy kombinerek oraz kleju na gorąco, chociaż nie jest on koniecznością, aby przygotować podobny święcący stroik.

Obejrzyj film i zobacz jak, wykonałam tę efektowną świecącą dekorację.

Ty też poczuj się jak gwiazda!

A teraz czas na KONKURS, który odbywa się na moim Instagramie @twojediy. Mam nadzieję, że zainspirowałam Was na tyle, że zechcecie udekorować, zaaranżować gwiazdę betlejemską u siebie w domu. Kiedy już to zrobicie, wykonajcie zdjęcie gwiazdy betlejemskiej, wstawcie na swój Instagram oznaczając @twojediy i #gwiazdatwojediy. Zabawa trwa do 10.12.2021r., a do wygrania jest karta upominkowa o wartości 300 zł do perfumerii Douglas. Razem ze sponsorem nagrody Stars for Europe chcemy, aby ktoś też poczuł się w te święta jak gwiazda. Zapraszamy do zabawy na Instagramie, a ja wybiorę moim zdaniem najpiękniejszą, najefektowniejszą dekorację z gwiazdą w roli głównej.

stroik z gwiazdą

stroik z gwiazdą

stroik z gwiazdą

stroik z gwiazdą

Świecący stroik z gwiazdą betlejemską

Jeszcze raz zapraszam Was do zabawy i do dekorowania domu na święta. Na blogu znajdziecie dziesiątki dekoracji świątecznych oraz inspiracji. Skorzystajcie z nich, aby przygotować piękne dekoracje z gwiazdą betlejemską. 

Post przygotowany we współpracy ze Stars for Europe

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons