bożonarodzeniowe diy

Pakowanie prezentów zero waste i personalizowane prezenty

Pakowanie prezentów zero waste

Już czas, już czas kupować prezenty pod choinkę, a zarazem czas na ich pakowanie. Chyba większość z nas lubi otrzymać ładnie zapakowany prezent. Otwieranie go wtedy również jest przyjemnością. Chociaż ja co roku przeżywam katusze, patrząc jak te wszystkie kolorowe papiery, które są dość delikatne, drą się podczas odpakowywania i po prostu trzeba je wyrzucić. Czasami jest tego cały duży worek na śmieci, jak cała rodzina zjedzie się na święta. A może by tak w tym roku podejść do tego inaczej i zacząć pakowanie prezentów zero waste. Może czas wykorzystać to, co już mamy, wyciągnąć te wszystkie “przydasie” i nimi udekorować upominki dla najbliższych?

Pakowanie prezentów zero waste

Personalizowane prezenty

Lubię ten czas prezentowy, kiedy mogę dla moich najbliższych wyszukiwać ciekawe gifty. Zawsze staram się dopasować prezent do danej osoby. Moja mama zawsze chce kalendarz ścienny, więc nie ma problemu-zamawiam na CEWE. Generalnie dla Dziadków super są różnego rodzaju fotoksiążki, ramki ze zdjęciami fotobrazy, fotokubki. Kto nie chciałby pić porannej kawy z kubka z ulubionym wnukiem. A jeżeli lubicie wysyłać kartki, to nawet te można zrobić ze zdjęciem rodziny czy dzieci i wysłać do najbliższych. Nawet jak nie masz pomysłu na prezent, to wchodzisz na CEWE i już pomysły sypią się jak z rękawa.

Ponieważ już mam prezenty, które zamówiłam w CEWE, to od razu popakowałam prezenty w duchu zero waste, wykorzystując to, co już było wykorzystane lub zostało po jakiś innych pracach. Jednak najpierw zobaczcie jakie niesamowite rzeczy miałam do zapakowania. 

FOTOKSIĄŻKA – INSPIRACJE I WSPOMNIENIA W JEDNYM MIEJSCU

Co roku ją zamawiam, bo jest po prostu genialna, pięknie wydrukowana i można ją stworzyć samodzielnie na stronie CEWE lub ściągając program na komputer i także w aplikacji CEWE. Samo projektowanie jest bardzo proste, bo wystarczy wybrać szablon i do niego przeciągać zdjęcia oraz robić własne napisy. 

W tym roku postanowiłam przygotować CEWE FOTOKSIĄŻKĘ specjalnie dla Was. Świąteczne inspiracje Twoje DIY to zbiór moich ulubionych dekoracji świątecznych diy. Książki można wygrać w konkursie na moim Instagramie @twojediy, a zwycięzców wybiorę, aż 3 i oni otrzymają prezent wraz z moją dedykacją i autografem. Zapraszam na mój Instagram.

Pakowanie prezentów zero waste

Fotokalendarz z drewnianą listwą

Też co roku przeze mnie zamawiany kalendarz dla mojej mamy, która lubi kalendarze ścienne. Zawsze robiłam go ze zdjęciami wnuków, a tym razem wstawiłam swoje zdjęcia. Niech mama ma tym razem córkę w kalendarzu. Do niego jest drewniana listwa w modnym odcieniu dębu, więc do maminej kuchni będzie idealnie pasował.

Personalizowane etui na telefon

Jako gadżeciara nie mogłam obojętnie przejść obok tego gadżetu. Jak tylko go zobaczyłam, to zamówiłam go dla siebie na Mikołajki. Oczywiście jako naczelna kociara wybór zdjęcia na etui było oczywiste. Czy ktoś by się po mnie spodziewał innego? 

Kalendarz adwentowy od CEWE

Wow, czegoś takiego to się nie spodziewałam, ale mam kalendarz adwentowy z moim ukochanym Rudiczkiem. Nasz pupil rodzinny pilnuje teraz cudownych czekoladek Ferrero, aby przypadkiem nie zniknęły jednego dnia, co często się podobno zdarza :)

Tu również można wybrać szablon na CEWE ustawić własne zdjęcie oraz wybrać zawartość kalendarza. Powiem Wam, że są kalendarze z czekoladkami Kinder, z pralinkami Ferrero lub ze zdjęciami w drzwiczkach to naprawdę HIT.

Pakowanie prezentów zero waste

Wszystkie te cudowne prezenty zapakowałam w duchu zero waste. Przygotowałam sobie resztki tapety, z odzysku papier, którym była zapakowana przesyłka, torba foliowa, w które były zapakowane ubrania, ścinki, którymi wypełnia się paczki. Mam też patent na pakowanie prezentów zero waste w tkaninie. Tak, tak to świetny pomysł na wykorzystanie resztek, które nam zostają po szyciu, czy tapicerowaniu. Mam też wstążki, które już kiedyś były użyte, a po wyprasowaniu są jak nowe. Nawet fizelina z bukietów kwiatowych tu się przyda. Warto też zostawiać sobie detale jak plasterki pomarańczy, laski cynamonu, mech chrobotek, który wypełniał jakąś kompozycję. Całość zawsze można jeszcze upiększyć pierniczkiem i naprawdę można świetnie zapakować prezenty na święta dla najbliższych.

 

Zobacz na filmie jak łatwo i efektownie zapakować prezenty w duchu zero waste.

 

A tak oto prezentują się zapakowane prezenty bez kupowania czegokolwiek nowego do tej czynności. Myślę, że to jest bardzo ważne dla środowiska, aby pakowanie prezentów było zero waste. Przy okazji zostaje więcej pieniążków na prezenty.

Prezent pakowany w tkaninie

Pakowanie prezentów zero waste

Prezent pakowany w tapecie

Pakowanie prezentów zero waste

Pakowanie prezentów zero waste w papier z odzysku

Pakowanie prezentów zero waste

Pakowanie w folię z odzysku

Pakowanie prezentów zero waste

Tak zapakowane prezenty nadal wyglądają elegancko, ciekawie i kreatywnie, ale jednak mamy świadomość, że wykorzystaliśmy to, co prawdopodobnie byśmy wyrzucili. Mnie osobiście spodobało się pakowanie prezentów zero waste. Prezenty w tkaninie wyglądają niesamowicie elegancko, a te w tapecie nie mają szans na rozdarcie się papieru, bo ten po prostu jest super mocny. Oczywiście można też wykorzystać wiele innych ciekawych materiałów do pakowania i do tego Was zachęcam w tym roku.

 

Wpis przygotowany z marką CEWE

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons