organizacyjne diyRady nie od parady

Styl i porządek w garderobie

Każda kobieta marzy o garderobie, którą wypełni ubraniami, butami, torebkami i biżuterią najlepiej od podłogi po sufit. Koniecznie z wielkim lustrem. Niestety, nie każdej dane ją posiadać. Czy w zwykłej szafie da się stworzyć jej namiastkę? Oczywiście, że tak. Drogie Panie, zobaczcie 5 sposobów na styl i porządek w garderobie. Cały post można przeczytać na dajemyrade.pl.

Styl i porządek w garderobiePrzerywnik

Wieszaki decoupage

Zapomnij o zwykłych drewnianych wieszakach. Prostym sposobem sprawisz, że Twoje staną się eleganckie i ozdobne. Wykorzystaj do tego decoupage. To łatwiejsze niż myślisz, zwłaszcza gdy zrobisz wszystko jak w poniższej instrukcji. 

Styl i porządek w garderobie

Do tego zadania potrzebujesz: drewnianych wieszaków, farby akrylowej, zmywaka kuchennego, małego pędzelka gąbkowego, papierowych serwetek, kleju do decoupage (lub zamiennie rozcieńczonego z wodą wikolu), szerokiego, miękkiego pędzelka.

Pracę zacznij od pomalowania wieszaków farbą. Użyj do tego gąbki. Gdy farba wyschnie, przytnij serwetkę.

cats

Rozdziel serwetkę do pojedynczej warstwy, przyłóż do wieszaka i nałóż klej od góry. Serwetka nasiąka klejem i przykleja się do powierzchni wieszaka.

cats

Nawet jeżeli Twoje wieszaki były różnych kształtów i wyglądu, teraz nabiorą podobnego charakteru. Miło będzie na nich przechowywać rzeczy. Przerywnik

Jak powiesić więcej rzeczy w szafie?

Dzięki otwieraczom do puszek od napojów powiesisz w zbyt małej szafie na krótkim drążku więcej ubrań! Wystarczy, że założysz otwieracz na haczyk wieszaka, a na drugiej dziurce zawiesisz kolejne ubranie. Sprytne, prawda?

0Przerywnik

Pudełka na buty

Kolekcjonowanie butów to zdecydowanie damskie zajęcie. Sandałki, balerinki, wizytowe na obcasie i bez, do biegania, kozaki i wiele innych niezbędnych i wymarzonych par. Najlepiej przechowywać je w pudełkach, by się nie odkształcały i kurzyły. Ale czy sterta różnych pudeł w szafie wygląda elegancko? Wystarczy je owinąć takim samym papierem, a na zewnątrz przykleić zdjęcie butów, aby wszystko miało swoje miejsce i łatwo było zlokalizować potrzebną Ci parę obuwia. 

0

Zbierz pudełka butów, papier pakowy, wydruk zdjęć butów, klej biurowy, taśmę samoprzylepną. Pudełka zapakuj w ładny papier dekoracyjny.

cats 1

Zdjęcia butów podklej taśmą dwustronną i przyklej na boku pudełka.

cats 2

Tak oklejone pudełka, mimo że są inne, wyglądają tak samo i aż miło je ułożyć w szafie.

Przerywnik

Sposób na przechowywanie chustek i apaszek

Szali, chustek i apaszek też nigdy za dużo. Na każdy sezon masz odpowiedni zestaw i ciągle przybywają nowe. Jednak nie łatwo je przechowywać, bo najczęściej każda jest innej wielkości. Jak je zwiniemy, to się pogniotą. Nie ma takiego problemu, którego nie da się rozwiązać! Oto jak łatwo zorganizować przechowywanie Twoich szali. 

00

Kup otwierane kółka do zawieszania zasłony prysznicowej. Przełóż je przez wieszak do spodni.

cats

Powieś swoją kolekcję chustek i szalików. Wieszak może wisieć w szafie między długimi sukienkami, a apaszki będą swobodnie zwisać.

Przerywnik

​Organizacja bielizny

Bieliznę najlepiej trzymać w komodzie, ale nie zawsze jest to możliwe. Masz dużą szafę, ale żadnej szuflady? Jak więc tam zorganizować przestrzeń do jej przechowywania? Z kartonu możesz wyczarować organizator, w którym posegregujesz różne części bielizny. Zamknij pudełko wieczkiem, aby bielizna się nie kurzyła i gotowe. 

0

Potrzebujesz dużego pudełka, możesz wykorzystać kupne pudełka z wieczkiem, papier dekoracyjny, klej biurowy, grubą taśmę samoprzylepną, nożyczki. Przytnij pudełko, aby było dość płaskie. Z resztek kartonu zrób przegródki i przyklej je grubą taśmą.

cats 1

Papierem dekoracyjnym wyłóż miejsce na bieliznę. Ułóż konfekcję w pudełku. 

cats 2

Zamknij pudełko wieczkiem, aby bielizna się nie kurzyła i gotowe.

Przerywnik

Twoja garderoba nabrała charakteru. Wszystko jest świetnie zorganizowane, a Ty nie masz kłopotu z odnalezieniem się we własnej szafie. Buty i bielizna są zabezpieczone przed brudzeniem i oddzielone od wiszącej odzieży. Chustki masz zawsze pod ręką. Wykorzystując trik z otwieraczem od puszki, w szafie zmieścisz dużo więcej rzeczy. Dekoracyjne wieszaki kuszą, aby je szybko zapełnić. Świetna robota!

 

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy z portalem dajemyrade.pl.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons