dla dzieci diyrecyklingowe diy

Kredki w kształcie ludzika Lego

Robiąc porządki u dzieci przed nowym rokiem szkolnym, uzbierałam całkiem spory zapas połamanych kredek świecowych. Normalnie te ogarki trafiłyby do śmietnika, bo malować się tym już nie da. Jednak teraz jestem mądrzejsza i wiem, że kredki świecowe da się przetopić i zrobić z nich nowe. Od jakiegoś czasu chodził za mną zakup foremek silikonowych w kształcie ludzika Lego. Poszukałam na allegro i znalazłam całkiem niezły wybór. Nie są one najtańsze, moim zdaniem, ale mam kilka pomysłów na ich wykorzystanie, więc pozwoliłam sobie na zakup. Jeszcze wydawało mi się, że kredki świecowe można rozpuścić tylko w kąpieli wodnej lub mikrofali, a tu proszę, piekarnik też daje radę. Metodą prób i błędów zrobiłam kredki w kształcie ludzika Lego.

6Przerywnik

Co potrzebujemy do tego pomysłu diy:

– kredki świecowe

– foremka silikonowa

Przerywnik1

Kredki trzeba dokładnie obrać z papierków i połamać na małe kawałki. Chyba najlepiej ułożyć je kolorami, ale ja zaryzykowałam i pomieszałam barwy.

2

Foremkę wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 150 stopni. 10 minut powinno wystarczyć, ale trzeba zerkać czy całość się dobrze rozpuściła.

3

Jednokolorowe kredki dają gwarancję ładnego koloru. Jak się te wszystkie kolory mi pomieszały, to raczej za ładnie to nie wyglądało. 

4

Masa musi porządnie ostygnąć, bo inaczej ludziki się nam połamią. Oczywiście jak tak się stanie, wystarczy jeszcze raz włożyć masę do piekarnika. Na szczęście po wyjęciu okazało się, że kolory nie są całkiem wymieszane i wyszedł taki efekt, jak chciałam, czyli wesołe kolorowe kredki w kształcie ludzika Lego.

7

8

Mając dwóch chłopców w domu, temat Lego jest mi bardzo znany. Kiedyś już zrobiłam ludzika Lego ze sklejki, potem pojemniki Lego ze słoików, które widzicie na zdjęciach z kredkami. Była też nietypowa półka dla kolekcji Lego. Tak, tak nie ma co ukrywać legomania w moi domu trwa na całego. Kredki w kształcie ludzika Lego cieszą teraz najmłodszego Adasia, który już spakował je do piórnika, aby pochwalić się kolegom w szkole. Kredki mogą być też ciekawym prezentem na przykład na Dzień Chłopaka. Panie w przedszkolu czy świetlicy szkolnej, jeżeli chcą odzyskać kredki, mogą wykonać takie przetapianie w nowy kształt. Wykonanie takich kredek jest bardzo łatwe, kształt możecie nadać taki jakie macie foremki w domu, a przetapiać w sumie można do skutku. 

Zobacz także:

00000
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons