ogrodowe diyrecyklingowe diy

Domowe skalniaki

Domowe sklaniaki - twojediy.pl

Tym razem to mój mąż przyniósł spod śmietnika coś ciekawego. Już kiedyś pisałam o tym, że “Jestem śmieciarzem”. Teraz jeszcze do mnie dołączył mąż i został “śmieciarzem”. Piwnica to się nam nie zamyka, ale mam sporo materiały na zimę do przerabiania, więc będzie co robić. Wracają do zdobyczy mojego męża, to ktoś wyrzucił stare klosze od lamp. Pozornie rzeczywiście wygląda to jak śmieć, ale ja od razu zobaczyłam potencjał w tym szkle. Przecież to idealne naczynie na świecznik, miskę na suche dekoracje czy doniczkę. Tego typu szkło można fajnie pomalować, ozdobić wstążką czy koronką, możliwości cały wachlarz. Ja tym razem postawiłam na domowe skalniaki. W ogrodzie mam małą uprawę rojników, więc skorzystałam z tego dobra.

Domowe sklaniaki - twojediy.plPrzerywnik

Materiały na domowe skalniaki:

– szklane naczynie

– ziemia ogrodowa

– biały grys

– roślinki

PrzerywnikDomowe sklaniaki - twojediy.pl

Szkło było brudne, a ponieważ miało wiele zagłębień, więc do mycia go musiałam użyć szczoteczki do rąk.

Mała rada! Jeżeli szkło jest bardzo brudne z nalotami i osadem, wtedy najlepiej zamoczyć je w ciepłej wodzie ze sporą ilością kwasku cytrynowego. Zostaw na noc, a rano będzie błyszczeć jak nowe.

Domowe sklaniaki - twojediy.pl

Układałam kamienie na przemian z ziemią warstwami.

Domowe sklaniaki - twojediy.pl

Na koniec posadziłam rośliny.

Domowe sklaniaki - twojediy.pl

Domowe sklaniaki - twojediy.pl

Ostatnia warstwa kamieni i skończone.

Domowe sklaniaki - twojediy.pl

Teraz tylko podlać, aby nam ładnie rosły domowe skalniaki.

Domowe sklaniaki - twojediy.pl

Domowe sklaniaki - twojediy.pl

Domowe skalniaki to dobra ozdoba, jak i mały ogródek. Wiosną i latem świetnie będą wyglądać na balkonie czy tarasie, a zimą na parapecie. U mnie jeszcze stoją na dworze na schodach na taras. Fajnie też wyglądają te klosze ustawione na stole. Jest wiele możliwości kompozycji i to lubię najbardziej w takich pomysłach diy z odzysku. Jeżeli kiedyś natkniecie się na takie klosze, to już wiecie co z nimi zrobić. 

 

Zobacz także:

 0 0 page011
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons