bożonarodzeniowe diydekoracyjne diy

Świąteczny stół wigilijny w bieli i złocie – cudna porcelana w gwiazdki!

Kiedy brałam ślub, moim największym prezentowym marzeniem było dostać zestaw porcelany na 12 osób. Naprawdę nie wiem, skąd takie marzenia miałam w wieku 21 lat, ale wiedziałam, że jeśli nie dostanę takiego zestawu na tak wyjątkową i dużą okazję, to przez lata się jej nie dorobię. Nie myliłam się. Na szczęście dostaliśmy piękną porcelanową zastawę z niebiesko-złotym wzorkiem, która była na tylu imprezach, że chyba nie zliczę. Chrzciny, urodziny, święta, komunie, parapetówki i wiele, wiele innych wydarzeń odbyło się u mnie przy suto zastawionym stole i pięknej porcelanie. Po 18 latach małżeństwa z 12 filiżanek zostały mi dwie, poszło też kilka talerzy i jeden półmisek. I tak przyszedł czas na nowy zestaw porcelany, aby mój świąteczny stół pięknie podjąć gości także w te święta.

Świąteczny stół

Cudna porcelana w gwiazdki!

Dlaczego biel porcelany jest najbardziej klasyczna i najczęściej wybierana? Odpowiedź jest prosta. Do niej najłatwiej dobrać dodatki, zawsze jest modna i może służyć nam przez wiele lat. Dobór wzoru też jest istotny. Przez lata miałam wzór niebiesko-złoty na zastawie i mimo że ten kolor niebieski był na pasku, to i tak porcelana była uniwersalna. Wzór był delikatny, niekrzykliwy i łatwo go było przełamać innymi dodatkami na stole. Tym razem postawiłam na piękne i delikatne złoto-srebrne gwiazdki. Przepiękna zastawa Altom Design Stella pochodzi ze sklepu pieknowdomu.pl.

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Piękny świąteczny stół w bieli i złocie

W tym roku stawiam na jasny stół, dodatki, porcelanę, serwetki z dodatkiem złota. Po metamorfozie w salonie i rozjaśnieniu pomieszczenia absolutnie jestem za bielą. Na stół dobrałam kilka porcelanowych białych stożków ze złotymi gwiazdkami na czubku, przepiękne choinki, w których można zapalić świece, renifera ze złotymi rogami oraz delikatne metalowe zawieszki na choinkę, które pięknie udekorowały serwetki na talerzu. 

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Serwetki przewiązałam białą wstążką w gwiazdki, postawiłam kieliszki na wodę i paterę w kształcie choinki. Dumnie stoi też domek z piernika, pieczony i dekorowany przez moją mamę, oraz moje stroiki DIY. Jest pięknie!

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Uwielbiam to szykowanie się do świąt! Dekorowanie domu, ubieranie choinki, światełka w każdym kącie… Świąteczny stół jest dla mnie ważnym miejscem, bo to u mnie zawsze jest Wigilia i spędzamy przy nim czas z rodziną i znajomymi. Zawsze staram się, żeby była wyjątkowa atmosfera, aby nikt nie miał ochoty odchodzić od stołu, a rozmowy były prowadzone do późnej nocy.

.

Wpis przygotowany wspólnie z pieknowdomu.pl.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

6 komentarzy

  1. Piekna ta zastawa! ? nigdy w domu z takiej nie korzystalismy, a nawet dekoracja byla na drugorzednym miejscu, ale z wiekiem widze, ze takie rzeczy mocno wplywaja na nasze poczucie estetyki.

    1. U mnie w domu rodzinnym porcelana stała za szybą w komodzie i było dla mnie wielkim przeżyciem, jak na święta była wyciągana, a ja piłam barszczyk z filiżanki.
      Mam nadzieję, że moje dzieci też podobnie to odbierają, bo to bardzo miłe wspomnienia.

  2. W tym roku brałam ślub, nie dostaliśmy zestawu porcelany, ale postanowiliśmy kupić go sobie sami z prezentowych pieniędzy. Wiodła nas do tego taka sama myśl jak Twoja, że jeśli nie teraz, to pewnie przez długie lata nie pozwolimy sobie na taki zakup. Dzięki temu w tym roku pierwszą małżeńską Wigilię zjemy na nowej, pięknej, klasycznej, białej porcelanie z Chodzieży :)

    1. Taka racja, że potem w życiu są ważniejsze wydatki, a ja miałam komplet ślubny 18 lat i gdyby nie te filiżanki, a w zasadzie ich brak, nadal bym używała tego kompletu. :)

Leave a Response

Simple Share Buttons