dekoracyjne diyświeczkowe diy

Świece z lodu

Nie macie pomysłu na prezent na dzień Babci i Dziadka? Mam dla Was tutorial świeczek, które można zrobić z dziećmi. Świeczki wystarczy ładnie zapakować i niespodzianka gotowa.
 
8
  
Materiały:
 
Wkład do zniczy albo białe świece
Kredki świecowe
Sznurek jutowy
Kartoniki po napojach
Drewniane patyczki
Kruszony lód
Dwa garnki (większy i mniejszy)
 Folia do pakowania
 
1
 
Kruszymy wosk i wrzucamy go do mniejszego garnka. Dorzucamy kawałek kredki świecowej, która zabarwi nam ładnie wosk. Mały garnek wstawiamy do większego w którym jest gotująca się woda.
 
2 
 
Przygotowane kartoniki obcinamy, pozbywając się zbędnej góry. Kawałki sznurka jutowego wiążemy na patyczkach i wkładamy do pojemników. Będzie to knot świecy. Do pudełek wsypujemy pokruszony lód.
 
3
 
Kiedy mamy już roztopiony wosk, wlewamy go do kartoników.
 
4
  
Po zastygnięciu możemy dolać drugą warstwę wosku w innym kolorze.
 
IMG_1615
 
Wstawiamy pudełka do zamrażalnika, aby wosk zastygł. Kiedy wosk dobrze stężeje, powoli rozrywamy nasze kartoniki, wylewamy wodę i wyciągamy świecę.
 
5
 
 Kolejny krok to odciąć nadmiar knota.
 
6
 
Gotowe świece, wystarczy owinąć przeźroczystą folią, związać kawałkiem sznurka i dodać plasterek suszonej pomarańczy. Będą świetnym prezentem nie tylko dla dziadków.
 
7
 
Prezent, tani, szybki i prosty, a efekt oceńcie sami.
 
 
 
 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons