meblowe diyorganizacyjne diy

Toaletka diy z komody IKEA Koppang!

Pamiętacie moją metamorfozę sypialni? To był strzał w 10, aby pozamieniać pokoje i rozdzielić synów do osobnych pokoi, a my przenieśliśmy sypialnię do większego pokoju. Dzięki tym zmianom miałam w końcu szansę zrealizować swoje marzenie i stać się posiadaczką toaletki. Niestety nie mogłam znaleźć toaletki, która odpowiadałaby mi wyglądem, stylem i wymiarami do pokoju. Miałam za to komodę IKEA Koppang i to do niej chciałam coś dopasować. Długo myślałam i wymyśliłam, aby dokupić drugą komodę i to ją przerobić na toaletkę, co wcale nie było trudne.

Toaletka diy

Toaletka diy z komody IKEA Koppang!

Jak powstała toaletka diy? Niesamowicie prosto. Składając komodę nie montowaliśmy szyn do szuflad, ten temat zostawiliśmy na sam koniec. Złożyliśmy tylko blat, nogi i tył mebla. Jedną szufladę (w częściach) zawieźliśmy do zaprzyjaźnionego stolarza, który na miejscu ją przyciął i jeszcze okleił brzegi. Kosztowało nas to 20 zł. Kiedy szuflada została złożona, wtedy dopiero wymierzyliśmy, w którym miejscu należy zamontować prowadnice do szuflad. W markecie budowlanym kupiłam białe zaślepki do mebli (małe, okrągłe naklejki), które pozwoliły mi zakleić dziury w komodzie na inne szuflady. Na górę toaletki oraz komody zamówiliśmy u szklarza pod wymiar taflę szkła. Dała ona ładne wykończenie, dzięki niej łatwo utrzymać czystość na toaletce i jeszcze pięknie odbija światło.

Dzięki temu, że toaletka diy powstała z komody stworzył się ładny komplet z już posiadaną komodą. Całość idealnie pasuje do naszej sypialni i jest w takim stylu jak lubię. 

Toaletka diy

Toaletka diy

Organizacja kosmetyków w toaletce!

Na początku planowałam, że toaletka będzie mi służyła do robienia makijażu, ale to miejsce szybko zaczęło mi służyć do malowania paznokci. Zorganizowałam szufladę w toaletce tak, aby zmieścić kolekcję lakierów. Kupiłam przegródki do szuflad z IKEA i nimi podzieliłam przestrzeń tak, aby poukładać wszystkie lakiery i akcesoria do robienia hybryd.

Toaletka diy

Toaletka diy

Toaletka diy

Moja kobieca przestrzeń!

Nad toaletką powiesiłam lustro kupione w Jysk, które przemalowałam sprayem na miedziany kolor. Na ścianie przykleiłam naklejki, a całość uzupełniłam moimi ulubionymi złotymi i miedzianymi dodatkami. Teraz nie ma wątpliwości, że to moje miejsce. Mieszkając z trzema mężczyznami i jednym kotem w końcu wywalczyłam miejsce dla siebie.

Toaletka diy

Toaletka diy

Toaletka diy

Toaletka diy

Toaletka diy

Toaletka diy

Uwielbiam to moje miejsce. Dumna jestem z tej przestrzeni i z toaletki, bo to kolejne diy, które udało mi się wymyślić. Mam ogromną satysfakcję, że zorganizowałam miejsce na kolekcję od Semilac – kiedyś wykonałam skrzyneczkę diy na lakiery (tu możesz podejrzeć tutorial), ale już od dawna się w nią nie mieściłam. Teraz mam wszystko poukładane, w tym lakiery według numerów! Może niejedna z semilakomaniaczek podpatrzy jak zorganizować swoją kolekcję? ;)

 

Wpis przygotowany z marką Semilac

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons