dekoracyjne diypapierowe diy

Tulipany na Dzień Kobiet

Zrobić tulipana z papieru, przecież to proste! Tak naiwnie myśląc, aktywna mamusia, zgłosiła się do przygotowania pięciu sztuk na Dzień Kobiet dla dziewczynek z klasy synka. Przy okazji dwie pieczenie na jednym ogniu, bo będzie kolejny tutorial na bloga. Powiem jedno zrobić tulipana to dopiero masakra.

1

Na zebraniu u młodszego syna trwała debata jaki tani prezent sprawić dziewczynkom, których jest tylko 5 sztuk (na moje szczęście). Stanęło na biżuterii, a ja podsunęłam pomysł na zrobienie tulipanów. Jednak technicznie w klasie nie do zrobienia, żeby zainteresowane nie widział. Dobra to ja zrobię w domu. Mogłam ugryźć się w język. Przyszłam do domu zebrałam materiały i poległam. Papier mi się palił w rękach, darł i absolutnie nie chciał współpracować. W końcu wypociłam te tulipany, ale to był pierwszy i ostatni raz. Zostawiam to tym co mają dar do robienia cudów z papieru, bo mi ktoś pożałował tego talentu i cierpliwości.


Jednak tutorial powstał, to go pokażę.


Materiały:


Krepa czerwona, zielona

Patyczki do szaszłyków
Jajka styropianowe
Klej magic
Folia przeźroczysta
Nożyczki

2

Na początek nadziałam małe jajka styropianowe na patyczki i wycięłam z krepy płatki kwiatków. 

3

Większymi kawałkami krepy owinęłam białe jajko, zakręcając papier i lekko sklejając klejem magic. Na początku zamierzałam kwiatki sklejać gorącym klejem (to chyba tak z majsterkowania mi zostało), ale przecież zwykły magic wystarczy.

4

Wcześniej wycięte płatki lekko rozciągnęłam, że zrobiła się łódeczka i przyklejałam do jaj na patyku. 

6

W sumie dałam dwie warstwy płatków na kwiatek czyli 8 papierków.

8

Z zielonej krepy wycięłam pasek falowany, wąski prosty i długie podłużne liście.

7

Najpierw od góry, pod jajkiem podwinęłam zielony falowany pasek (zawsze klejąc magic). Potem prostym paskiem krepy owijałam patyczek tak do połowy.

8

W tym miejscu zawinęłam końcówkę liścia na patyk i dalej wykończyłam patyk bibułą.

9

Każdy kwiatek zawinęłam w folię do pakowania, żeby wyglądały jak z kwiaciarni. Dzięki temu zabezpieczyłam je, żeby ośmiolatki doniosły kwiatki do domu.

10

Dobrze, że na zdjęciach nie widać mojej irytacji. :) Czasami to co wydaje mi się proste, sprawia ogromną trudność. Mam takie dni twórczej niemocy. Wtedy nie ma co się zabierać za nowy tutorial, bo nic z tego nie wyjdzie. Wy też macie takie dni? Może tulipanowy tutorial komuś się przyda. 


Więcej tutoriali kwiatowych: 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons