dekoracyjne diydrewniane diy

Zagłówek łóżka

Jak już mam łóżko we wnęce, to przydałby się zagłówek. Od kiedy pamiętam zawsze marzyło mi się zrobić zagłówek łóżka. Zachwycałam się jak inni robią zagłówki i po prostu zazdrościłam tej możliwości. Nigdy nie miałam takiej okazji, a w domku letniskowym do tej pory nie było sensu. Teraz po ociepleniu domku, mogłam zaszaleć. Nawet mój mąż wyjątkowo nie protestował, bo nie raz staje okoniem, ale ostatnio już chyba stwierdził, że nie ma co się z babą kłócić i tak postawi na swoim. Postawiłam, mam własnoręcznie zrobiony zagłówek.

0

Materiały:

Płyta osb 140cm x 100cm

Ocieplina
Tkanina
Zszywacz tapicerski
Wyrzynarka

1

Z brystolu wycięłam kształt przyszłego zagłówka i odrysowałam na płycie.

2

Wyrzynarka w ruch i wycinamy.

3

Tak wyszło.

4

Miałam zagłówek owinąć ociepliną, ale kawałek który posiadałam był za mały, a jak pojechałam do sklepu to usłyszałam, że to nie sezon. Dopiero na jesień kupię ocieplinę. Zaczęłam intensywnie myśleć, czym mogę to zastąpić. Przypomniało mi się, że mam kocyk po dzieciach jak był małe. Taki gruby, puszysty i absolutnie niepotrzebny. Super!

4a

Zszywkami tapicerskimi, dobrze naciągając (syn mi pomagał) mocowaliśmy koc. Nadmiar koca obcięłam.

4b

To gotowe, hi, hi. Mieliśmy z Michałem niezłą polewkę, że może zostawimy taki zagłówek z Tweety. Nawiasem mówiąc, jakby ktoś robił zagłówek dla dziecka, to ma już patent.

4c

Jednak stwierdziliśmy, że idziemy w morskie klimaty. Przed założeniem tkaniny, trzeba ją dobrze wyprasować. W lesie mam żelazko turystyczne i trochę musiałam się namachać. :)

4d

Postępowaliśmy tak jak z kocem dobrze naciągając, zszywka przy zszywce, zrobiliśmy tapicerkę.

5

Zrobienie zagłówka zajęło 30 minut, a efekt jest ekstra.

6

U mnie wystarczyło wsunąć zagłówek za materac, ponieważ łóżko jest we wnęce (zobacz jak zrobiliśmy łóżko), a on sam idealnie przycisnął zagłówek do ściany.

0

Na zdjęciu widać też girlandę >>> tutorial jak ją uszyć i moje cotton ball.

Spełniłam kolejne swoje marzenie “zrób to sam”. Zagłówek mam wpisany w CV. :) Super. Małżonek jest zachwycony i kocha mnie jeszcze bardziej. :)

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons