dekoracyjne diystyropianowe diy

Koło ratunkowe

Poszukuję do domku wszystkich atrybutów morskiego klimatu. Kolorystyka niebiesko-biała z niewielkimi akcentami czerwieni, czyli standardzik. Pomyślałam, że fajnie byłoby mieć koło ratunkowe. Zawsze staram się wykorzystać to co już posiadam, aby nie kupować nowych rzeczy. Miałam kilka styropianowych kół, takich od wianków. Wykorzystałam je i mam koła ratunkowe.

00Przerywnik

Materiały:

Koła styropianowe

Niebieska farba
Sznurek jutowy
Klej na gorąco
Taśma malarska
Wykałaczki

Przerywnik1

Zaczynamy od oklejenia taśmą malarską, kółek ze styropianu.

2

Malujemy na niebiesko dwie części koła. Wykałaczki pozwolą nam szybciej pomalować całe kółko i nie przykleją się do podłoża.

3

W punktach łączenia farby przyklejamy luźno sznurek jutowy.

4

Tak to ma wyglądać.

5

Ostatni krok to owinąć sznurkiem kilka razy kółko na łączeniach farby. Sznurek przyklejamy gorącym klejem.

6

Fajny i prosty sposób na dekorację w stylu marine.

0

Koła wykorzystam jeszcze w kilku tutkach, bo bardzo mi przypadły do gustu i zastosował je w innych dekoracjach w domku. Pozdrowienia znad jeziora

Zobacz także:

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

25 komentarzy

 1. Świetny jest klimat morski… szczególnie, że zauważyłem, że lubisz kolor niebieski :) A co do klimatów morskich – to kiedyś (jak byłem młody i piękny czyli w podstawówce) była moda na robienie zegarów w kształce steru okrętowego… pamiętam jak ojciec takich kilka zrobił :) kurka, gdybym tylko miał tokarkę …..

  1. Kyrios, tu w domku letniskowym mogą poszaleć. Chyba mi uświadomiłeś miłość do koloru niebieskiego. Jaka szkoda, że nie masz tokarki, może byś mi strzelił taki zegar. :) Jak się dorobisz sprzętu to liczę na ster :)

 2. Genialny pomysł, a jakie to proste w wykonainiu !
  Tak z ciekawosci ile kosztuje taki styropian?
  Bo ja już mam wizje jak zrobic z tego na Hallowen gniazdko pająków ^.^
  Co do efektu końcowego, kliamt morski ale nie tylko , po prostu fajnie sie prezentuje a i jest oryginlne, bo jeszcze nie widzialam w sklepie by ozan sobie kupic takie koło ratunkowe :)

  Zapraszam do mnie: iwillnotdieyoung.blogspot.com

  I życzę miłego dnia :3

 3. Super pomysł! Ja pomęczyłabym się jeszcze chyba z tkaniną może, co by koło styropianowe obłożyć nią… Marzy mi się pokój dla synka w morskich klimatach, miałam wiele planów z tym związanych, ale co, mąż kupił farbę zupełnie nie w klimacie, podłamana odpuściłam…

Leave a Response

Simple Share Buttons