dekoracyjne diy

5 prezentów dla gości weselnych

5 prezentów dla gości weselnych

Wręczcie Waszym weselnym gościom drobne upominki w podziękowaniu za wspólne chwile w tym wyjątkowym dniu. To nie tylko moda, która przyszła do nas z Zachodu. W naszej kulturze też dzielimy się z rodziną i przyjaciółmi podczas przyjęcia weselnego, np. tortem, potrawami czy weselnym alkoholem. Dodatkowo możecie zaskoczyć gości i własnoręcznie przygotować mini prezenty. Mam dla Was 5 prezentów dla gości weselnych i nie tylko!

5 prezentów dla gości weselnych

Poznaj 5 prezentów

dla gości weselnych diy!

Bezowe rożkiPrzerywnik

Prezenty dla gości to najczęściej słodkie przekąski, które można zabrać ze sobą do domu albo poczęstować się nimi na weselu. Muszą być dość uniwersalne, aby chciały ich skosztować zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Kolorowe bezy to jedna z propozycji.

5 prezentów dla gości weselnych

Do tego pomysłu wykorzystaj szary papier, serwetki papierowe do ciasta, sznurek jutowy, klej, małe klamerki, karteczki z wydrukowanymi napisami, małe kolorowe bezy.

0

Z szarego papieru zrób rożek i sklej go klejem.

1

Serwetkę przetnij na pół i owiń nią rożek. Można przewiązać go sznurkiem jutowym.

2

Do środka rożka włóż bezy, wydrukuj napis np. „Dla gości słodkości” i przypnij karteczkę małą klamerką do rożka. Ustaw rożki w wysokim naczyniu albo połóż przy nakryciu na stole.

 

Herbata dla dwojgaPrzerywnik

Czasami banalną rzecz można odmienić i wyczarować z niej sympatyczny upominek. Przygotuj więc: ulubioną herbatę, folię do pakowania, zszywacz biurowy, taśmę dwustronną i weselną grafikę do wydruku. Poszukaj jej w Internecie lub skorzystaj z gotowych szablonów.

0

Grafikę potnij i zepnij na oryginalnym logo herbaty.

2

Przygotuj z foli mini torebki na dwie herbaty. Zepnij je zszywaczem, a na górze za pomocą taśmy samoprzylepnej przyklej mały kartonik z własnym napisem, np. „Herbata dla dwojga”.

3

Goście na pewno będą miło wspominać wesele i Waszą miłość. Możesz ich dodatkowo zaskoczyć i przygotować oryginalną, smakową herbatę.

 

Serca z czekoladyPrzerywnik

Zrób własne, niepowtarzalne czekoladki. Goście na pewno docenią Twój pomysł! Pracy jest przy tym niewiele, a efekt zaskakujący.

6

Potrzebujesz czekolady deserowej, foremki silikonowej w serduszka, dwóch garnków w różnych rozmiarach. Do pakowania: folii i wstążek. Możesz dodatkowo wydrukować małe wizytówki w kształcie serca z imionami pary młodej i datą ślubu.

1

W dużym garnku zagotuj wodę, włóż do niego mniejszy garnek z połamaną czekoladą. Rozpuść czekoladę w kąpieli wodnej.

2

Teraz wystarczy przełożyć płynną czekoladę do foremki w serduszka.

3

Wstaw czekoladki na kilkanaście minut do lodówki, co przyspieszy Ci pracę.

4

Zapakuj każde serduszko w kawałek foli, przewiąż wstążką i doklej serduszkową wizytówkę weselną.

Możesz trochę poeksperymentować i dodać do czekolady bakalii, skórki pomarańczowej albo np. odrobinę chilli. Czekoladki wyglądają świetnie, powstrzymaj się więc, aby ich nie zjeść jeszcze przed weselem!

 

Lizaki

Przerywnik

Jednym z najprostszych pomysłów jest kupienie lizaków i ładne ich zapakowanie. Można dostać lizaki w kształcie serc albo pomyśleć o bardziej wyszukanych kształtach. Przygotowałam dla Was szablon kartoników, w które można fajnie zapakować lizaki i prezent już gotowy.

1

Szablon kartoników do wydruku można pobrać tutaj.

Przygotuj lizaki, wydruk szablonu na sztywnej kartce, trochę wstążki, dziurkacz biurowy.

2

Wytnij pojedyncze kartoniki i w odpowiednich miejscach dziurkaczem zrób dziurki.

3

Teraz zagnij kartonik na liniach i włóż lizaka tak, aby schować jego słodką część w kartonik. Na patyczku zawiąż małą kokardkę.

Taki upominek na pewno spodoba się dzieciom, ale i dorosłych miło zaskoczy, a przecież o to właśnie chodzi obdarowującym. 

 

Mydełka serduszkaPrzerywnik

Możesz przygotować też inne upominki, jak np. gadżety, dekoracje, coś użytecznego. Spróbuj zrobić mydełka w kształcie serca z motywem róży. To jest naprawdę łatwe!

5 prezentów dla gości weselnych

Materiały tomydło w kostkach, tarka, foremka silikonowa serduszka, dwa garnki do kąpieli wodnej, serwetka, klej do decoupage, pędzel, folia do pakowania i wstążka

Zobacz film, jak łatwo zrobić mydełka. Robi się je tak jak czekoladki!

Wszystkie pomysły są tanie i proste do wykonania w domowych warunkach. Nie zabierają zbyt dużo czasu, więc jeżeli w tych wszystkich weselnych przygotowaniach zapomnicie o prezentach dla gości, to nawet dzień przed Ślubem uda Wam się zrealizować nasze pomysły. Powodzenia!

 

Przerywnik

Post przygotowany przy współpracy z portalem dajemyrade.pl

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

12 komentarzy

  1. Bardzo fajny pomysł z takimi prezentami. My ostatnio na weselu dostaliśmy po maleńkim pięknie zapakowanym słoiczku z pysznym miodem – pycha :)

  2. Super! Do gustu przypadły mi szczególnie rożki :) sama miałam podobne prezenty dla gości na ślubie.
    A tak z innej beczki, Pani Kasiu. Mam do wykorzystania front meblowy z okienkami (nie przeszklony). Ma Pani może jakiś pomysl na jego wykorzystanie? Myślałam żeby zawiesić go na ścianie wraz z jakimś krajobrazem, by wygladalo to jak widok za oknem, ale nie jestem pewna efektu.

Leave a Response

Simple Share Buttons