Rady nie od parady

7 Lifehack na samochód zimą

Lifehack, czyli nic innego jak triki na ułatwienie sobie życia. Szczególnie zimą takie sposoby “zrób to sam” są nam potrzebne. Każdego posiadacza czterech kółek ucieszy fakt, że na zimowe kłopoty z samochodem też są sposoby. Pozamarzane zamki, przymarznięte wycieraczki i parujące szyby to już przeszłość, bo wystarczy zastosować kilka domowych sposobów i już zima nie będzie nam straszna.

cats

 

Sposób na wycieraczki. Na początku ten pomysł mnie rozśmieszył, ale po namyśle stwierdzam, że to świetny sposób na uniknięcie oblodzenia wycieraczek. Wystarczy mieć w samochodzie parę grubszych skarpet. Po odstawieniu samochodu na noc otwórz wycieraczki do góry, załóż skarpetki i zostaw. Rano szybko skarpetki chowamy, a wycieraczki idealnie spełniają swoją funkcję. Pokochacie ten trik.

BuzzFeed.com

 

Sposób na zamek. Nie ma nic gorsze jak masz samochód, a nie możesz się do niego dostać. Sama wchodziłam z dwa razy przez bagażnik do samochodu, bo zamki od drzwi pozamarzały na amen. Aby tego uniknąć można użyć płynu do dezynfekcji rąk. Zawarty w nim alkohol doskonale rozpuści lód w zamku, na klamkach, czy klapie bagażnika. Potem odkażamy rączki i jedziemy dumni, że my już w drodze do pracy, a sąsiad wchodzi przez bagażnik do swojego auta. 

2
BuzzFeed.com

 

Sposób na kluczyk. Drugi lifehack na otwarcie zamrożonego zamka polega na rozgrzaniu kluczyka. Możesz go rozgrzać, pocierając o rękawiczki albo delikatnie podgrzać go ogniem z zapałki lub zapalniczki. Tu zalecam ostrożność, aby gwałtowne zmiany temperatury nie spowodowały, że złamiecie klucz, a na dodatek zostanie on w zamku. 

hqdefault
BuzzFeed.com

 

Sposób na lusterka. Opanowaliśmy już wiele technik radzenia sobie z autem zimą, a co z lusterkami bocznymi? Wycieraczki masz niezamarznięte, dostałeś się bez problemu do auta, siadasz, odpalasz samochód i bum. Zamarzły Ci lusterka. Nie pozostaje nic innego jak wyjść i skrobać. Jak temu zapobiec? Załóż na noc na lusterka woreczki do mrożenia jedzenia. Zdziwisz się jak to, rewelacyjnie działa. 

4
BuzzFeed.com

 

Sposób na szyby. Jak jesteś przygotowany do zimy, to pewnie masz jakąś skrobaczkę do szyb pod ręką, a co jeżeli nawet skrobaczka nie daje rady. Cienka zamarznięta warstwa lodu na szybie to dopiero kłopot. Tu warto nosić w portfelu starą kartę do bankomatu. Cienka, elastyczna, mała, idealna do skutecznego skrobania szyb. Kto spróbuje?

5
BuzzFeed.com

 

Sposób na światła. W zimie szybko robi się ciemno i musimy mieć dobre światła dla własnego bezpieczeństwa. Lampy samochodowe mają to do siebie, że bardzo szybko się brudzą i zachodzą cienkim nalotem. Mycie samochodu nie załatwia sprawy. Oczywiście można kupić specyfiki specjalnie do tego przeznaczone, ale po co wydawać pieniądze. Wystarczy miętowa pasta do zębów. Ona świetnie poradzi sobie z mgłą na naszych światłach. Spróbuj!

6
echopaul.blogspot.com

 

Sposób na szyby. Tym razem na te wewnętrzne, a ściśle mówiąc, chodzi o zaparowane okna w samochodzie. To jest koszmar zimy i słabego nawiewu w samochodzie. Ciepłym dmuchniesz to za gorąco, zimnym nic nie daje. To jak sobie radzić z parą wodną? Ten, kto wymyślił ten sposób, powinien dostać nobla. Tu problemem zajmie się silikonowy koci żwirek. Wystarcz wsypać żwirek do skarpetki (nie żałuj) i ją zawiązać. Położyć np. pod siedzeniem w aucie. To żwirek cudownie wchłonie parę wodną, a Ty nie będziesz się już tym martwić.

7
BuzzFeed.com

 

Teraz już jesteśmy przygotowani na zimę i ona nam nie straszna. Samochód będzie służył do jeżdżenia, a nie do męczenia nas z samego rana. Zastosuj się do powyższych sposobów, a każdy zimowy dzień będziesz pozytywnie rozpoczynał.

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons