bożonarodzeniowe diydekoracyjne diy

Choinki pod szklanym kloszem

Czas już zacząć serię postów ze świątecznym diy. Za miesiąc będą święta, więc nie ma na co czekać. Zaczynam od fajnej, ale prostej dekoracji.

Szklane klosze z podstawką to bardzo fajna dekoracja. Czego tam nie można zamknąć? Figurkę, lampki, szyszki, suszki, kwiatki. Możliwości jest tak wiele, że na pewno ich nie wymienię. Jednak taki klosz ma swoją ceną. Za parę złotych kupimy taki mały, ale nie wiele w niego można włożyć. Z kolei te duże są drogie. Ostatnia moja wizyta w sklepie Pepco, natchnęła mnie do wykonania klosza samemu. Potem doszedł kolejny pomysł, aby zamknąć choinki pod szklanym kloszem.

Choinki pod kloszem 6PrzerywnikMateriały:

  • Wazon z Pepco za 9 zł
  • Papier dekoracyjny
  • Taśma samoprzylepna
  • Plaster drewna
  • Sól

PrzerywnikChoinki pod kloszem 0

Wycięłam z papieru choinki. Użyłam do tego różnego rodzaju papieru, aby urozmaicić dekorację.

Choinki pod kloszem 3

Nogi choinki zrobiłam specjalnie dłuższe, a to przyda mi się do przyklejenia papieru do plastra drewna. Zamiast takiego plastra można użyć na przykład okrągłej deski do krojenia.

Choinki pod kloszem 4

Wokół choinek rozsypałam sól. Ma ona imitować zaspy śnieżne.

Choinki pod kloszem 5

Całość przykryłam wazonem, ale odwróconym do góry nogami, który kosztował mnie 9,99 zł, a będzie mi służył jako klosz i miejsce na kwiaty. 

Choinki pod kloszem 7

Jeszcze na samej górze można przykleić gałkę meblową, która będzie imitować uchwyt.

Choinki pod kloszem 1

Takim tani sposobem, mam szklany klosz z dekoracją świąteczną zrób to sam, a zainspirowały mnie wazony, które na półce w sklepie stały do góry nogami, aby więcej weszło na półkę. Jak dekoracja mi się znudzi, a święta miną, klosz zmieni się znowu w wazon, a że jest to białe szkło, to pełna klasyka i do wszystkiego pasuje.

Następne posty będą pełne niespodzianek i inspiracji na świąteczne prezenty, więc obserwujcie bloga.

 

Zobacz także:

IMG_1911

000
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons