bożonarodzeniowe diydekoracyjne diy

Dekoracja Gwiazdy Betlejemskiej – akcja Blogi rozkwitną poinsecją

Teraz to już zrobiło się świątecznie nie tylko na blogu, ale także w moim domu, a to za sprawą poinsecji. Przepiękna roślina zwany popularnie “Gwiazdą betlejemską”, kwietnie tylko raz w roku, właśnie w okresie Bożego Narodzenia. To z pewnością dlatego ta roślina stała się symbolem świąt i bardzo chętnie zapraszamy ją w tym okresie do domu. W moim domu rodzinnym zawsze była obecna, a ja kontunuuję tę tradycję u siebie przyłączając się do akcji “Blogi rozkwitną poinsencją” i zostając jej ambasadorem. Przygotowałam dla Was pomysły jak pięknie udekorować Gwiazdę, a także chcę Was zachęcić do własnoręcznego dekorowania domu poinsecją.

1

 

Moja pierwsza propozycja to wersja glamour. Perełki, pióra i poinsecja. 

2

 

Co będzie potrzebne do takiej dekoracji gwiazdy betlejemskiej?

Ja wykorzystałam to, co miałam w domu. Gotowy wianek z piór, ale można go również zrobić samemu, trochę sianka, wazon, perełki na żyłce, bombki, długie patyczki mogą być do szaszłyków, trochę piór i klej na gorąco.

Zaczęłam od wypełnienia wazonu siankiem. Tu zamiennie można użyć kamieni ozdobnych.

Dekoracja poinsecja

Wianek z piór położyłam na wazonie, a następnie do niego włożyłam roślinę w doniczce. Dzięki temu ładnie została wypełniona przestrzeń między wazonem, a koroną poinsecji. Perełki na żyłce delikatnie przełożyłam między listkami. 

Dekoracja poinsecja 1

Jednak to nie koniec. Zostały bombki, które za pomocą gorącego kleju połączyłam z patykami, a dookoła bombki wkleiła piórka. Patyki wetknęłam w doniczkę między roślinę. 

Dekoracja poinsecja 2

Dekoracja idealnie pasuje do mojego wnętrza i przepięknie wygląda na stole. W tym roku tak będzie na moim stole wigilijny. 

Poinsencja na święta

 

Druga propozycja będzie bardziej sielska, ale z lekkim błyskiem. Pachnące patyczki i kilkanaście perełek odmieniło przepiękną różową Gwiazdę betlejemską. Tutorial przygotowałam w moim stylu, czyli w 6 sekund. 

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do dekoracji domu poinsecją, a także do własnoręcznego jej ozdabiania, aby Wasze domy w święta był najpiękniejszym miejscem do spędzania chwil z rodziną.

 

Jednak to nie koniec!

Dla blogerów mam specjalną wiadomość.

Mam zaszczyt być ambasadorem akcji “Blogi rozkwitną poinsecją” i dlatego zapraszam osoby, które prowadzą blogi, tematyka bloga nie jest istotna, do wspólnej zabawy.

Do wygrania fajny prezent pod choinkę – iPhone 6 16g.

 

Zadanie konkursowe!

– wystarczy udekorować jedną lub kilka gwiazd betlejemskich oraz zaaranżować je we wnętrzu,

– opublikować pracę na kanałach społecznościowych (Facebook, Instagram) z hasztagiem #gwiazdabetlejemska w formie zdjęcia lub kolażu,

przesłać zdjęcia na mail kasia@poinsecjakonkurs.pl

a

 

Dodatkowo pierwsze 25 osób, które nadeślą prace otrzymają jednoosobową wejściówkę na Blogowigilię, która odbędzie się 19.12.2015 r. w klubie Capitol w Warszawie. Będzie to też okazja do wspólnej zabawy na warsztatach z dekoracji poinsecji, które będę miała zaszczyt poprowadzić na Blogowigilii.

Bawimy się do północy 17.12.2015 r. Wyniki zostaną ogłoszone na Blogowigilii 19.12.2015 r., a tu znajdziecie regulamin i szczegóły konkursu.

Jestem bardzo ciekawa, co wymyślicie i jak udekorujecie poinsecję. Będę obserwować Wasze zgłoszenia jako jeden z jurorów. Powodzenia!

 

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy z Stars for Europe.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

45 komentarzy

  1. Piękne! Marzę o białych gwiazdach betlejemskich, ale chyba jeszcze nie kupię.
    to są rośliny trujące i u mnie jest mało takiego miejsca, gdzie byłyby niedostępne dla dzieci.

  2. Nigdy nie kupowałam tego kwiatka do domu, ale konkurs to dobry pomysł, żeby to zmienić :) Na Blogowigilię i tak się wybieram, ale może szczęście się do mnie uśmiechnie i wygram iphona :D

  3. Nie wiem, czy załapię się na konkurs, ale bardzo spodobał mi się pomysł na bombki na patykach. Bardzo fajna i prosta dekoracja :) Coś takiego chętnie widziałabym w moich kwiatkach. Dziękuję za pomysł! :):)

  4. Super! Niechaj tylko wjadę na chałupę nową, zamiast brać się za mycie podłóg i okien będę dekorować gwiazdę betlejemską. M. będzie uradowany, bo w dla równowagi dostanie mopa :D

  5. Cześć Kasiu :) to ja też nieśmiało chciałabym dołączyć do konkursu. Nigdy nie byłam zbyt dobra w tematach florystycznych ale właśnie dlatego spróbuję. Pozdrawiam Cię serdecznie ze Śląska :)

Leave a Response

Simple Share Buttons