bożonarodzeniowe diydrewniane diy

Choinki z szyszek – dekoracja z mojego dzieciństwa

Choinki z szyszek

Nigdy Wam chyba o tym nie pisałam, ale w moim domu rodzice i dziadkowie dorabiali sobie, robiąc różne cuda dla Cepeli. Były obrazki ze słomki w drewnianych ramkach, rękawice do garnków i choinki z szyszek. Do dzisiaj widzę, jak Mama suszy na balkonie ociekające zieloną farbą szyszki, potem przykleja małe drewniane podstawki zrobione przez Dziadka i dokleja małe koraliki. Strasznie ta robota śmierdziała, bo używano wtedy farb olejnych i butaprenu. Jednak choinki zawsze szalenie mi się podobały i wiele lat później na wakacjach w Chorwacji spotkałam się z sosnami piniowymi i ich ogromnymi szyszkami. Oczywiście przywiozłam je do Polski i produkowałam choinki z szyszek jak szalona. Chyba wszyscy znajomi je wtedy ode mnie mieli. :) Było to wiele lat temu, za nim jeszcze zaczęłam pisać bloga. W tym roku będąc na wakacjach w Dalmacji, nazbierałam mnóstwo szyszek, aby i Wam pokazać moje ulubione choinki z szyszek, które absolutnie są moim wspomnieniem z dzieciństwa. :) 

Choinki z szyszek

Choinki z szyszek krok po kroku

Materiały:

– duża szyszka

– spray „Moje Deko” z efektem diamentu kolor zielony

– plaster drzewa

– koraliki i mała gwiazdka

– klej na gorąco

– mech chrobotek

Choinki z szyszek

Na początek malujemy sprayem szyszkę. Mam cudowne spraye od “Moje Deko” i dają one piękny efekt dimanetowego blasku.

Choinki z szyszek

Kiedy spray wyschnie, przyklejamy koraliki do szyszki i małą gwiazdkę na czubku.

Choinki z szyszek

Szyszkę podklejamy do drewnianego plastra.

Choinki z szyszek

Dookoła szyszki podklejamy mech dekoracyjny. Chrobotek ma piękny kolor.

Choinki z szyszek

Jest to przepiękna dekoracja wykonana z szyszki. Spray „Moje Deko” z diamentowym blaskiem idealnie kryje szyszkę i nadaje jej zielony kolor. Kilka koralików doklejonych do niej i mała gwiazdka, podstawka z plastra drewna upodabnia szyszkę do małej choinki.

Choinki z szyszek

Choinki z szyszek

Choinki z szyszek

Choinki z szyszek

Choinki z szyszek

Choinki z szyszek

Szalenie mi się te choinki podobają i cieszę się, że się z Wami nimi dzielę. Pamiętajcie, że z naszych polskich szyszek też można zrobić takie choineczki, a jak chcecie takie duże szyszki to w marketach budowlanych, w okresie świąt można kupić je na sztuki. Nie trzeba od razu jechać do Chorwacji, chociaż ja ten kraj bardzo polecam na wakacje. :)

Dajcie znać czy choineczki przypadły Wam do gustu i czy macie ochotę je wykonać?

.

Wpis przygotowany we współpracy ze Śnieżka.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons