drewniane diymeblowe diy

Dębowy stolik kawowy zrób to sam

Jak zrobić dębowy stolik kawowy?

Mam dla Was chyba najprostszy pomysł na stolik kawowy DIY. Już kiedyś taki wykonałam, dla mojej mamy remontując i urządzając u niej pokój gościnny. Jednak wtedy nie przygotowałam tutorialu. Teraz sama miałam potrzebę posiadania niewielkiego stolika do pracowni, a że deska (nawiasem mówiąc reszta od mamy stolika) cały czas u mnie leżała, to w końcu się za nią zabrałam. Dębowy stolik kawowy to zdecydowanie klasa sama w sobie, bo drewno jest wyjątkowo szlachetne w moim odczuciu. W pracowni mam super sofę i zdecydowanie był tu potrzebny niewielki stolik do wypicia kawy. 

Dębowy stolik kawowy

Jak zrobić dębowy stolik kawowy?

Materiały:

 • surowa decha
 • szlifierka kątowa
 • 4 stalowe nogi
 • wkręty
 • wkrętarka
 • śrubokręt i młotek
 • impregnat do drewna
 • pędzel
 1. Dębową deskę należy oczyścić. Na początku usunęłam korę za pomocą śrubokrętu i młotka, a następnie szlifierką kątową całość dokładnie wyszlifowałam.
 2. Oczyszczoną deskę przemalowałam impregnatem do drewna.
 3. Zamontowałam 4 nogi za pomocą wkrętów i tyle.

Cały tutorial zobacz na filmie.

Dębowy stolik dumnie stanął przed piękną granatową sofą prosto od Beliani, która wpasowała się tu idealnie. Razem ze stolikiem tworzą duet doskonały. Specjalnie jej nie pokazałam Wam w poprzednich postach, bo chciałam wykonać stoliczek, aby ten kącik w pracowni był dopieszczony. Chociaż nadal szukam ładnych poduszek na tę przepiękną sofę. Jednak jestem cierpliwa. Znajdę takie, które będą tu idealnie pasować.

Łapcie kod rabatowy na zakupy w Beliani.

10% z kodem: twojediy na cały asortyment do 18.09.2021r.

Dębowy stolik kawowy

Dębowy stolik kawowy

Jestem bardzo zadowolona z wykonania tego stolika, który też śmiało może być ławką np. do przedpokoju lub stolikiem pod TV. Chwilę pracy było przy szlifowaniu, ale ja bardzo lubię ten etap, kiedy wydobywam usłojenie spod warstw nieoszlifowanych. Generalnie urodziłam się chyba ze szlifierką kątową w dłoni, bo mnie odpręża praca nią :) Dość dziwne hobby, ale dzięki niemu ciągle powstaje coś nowego na blogu, a Wy możecie śmiało korzystać z moich tutoriali.

 

Pamiętajcie o kodzie rabatowym na zakupy w Beliani.

10% z kodem: twojediy na cały asortyment do 18.09.2021r.

 

Wpis powstał przy współpracy z Beliani

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons