metamorfoza

Przedpokój w stylu nowojorskim 3/3 – Bricometamorfozy #6

przedpokój w stylu nowojorskim

Nasza przygoda na planie przemiany przedpokoju dla Bricomarché dzisiaj się kończy, więc będziecie mogli zobaczyć efekt końcowy! W pierwszym odcinku zrobiliśmy malowanie, tapetowanie i sztukaterie. W drugim odcinku dołożyliśmy konsolę oraz dekoracje. Ale znacie mnie już trochę i wiecie, że zawsze można coś jeszcze zrobić. Nasz przedpokój w stylu nowojorskim nabierze dzisiaj ostatecznego kształtu! Dzisiaj zrobimy pufę tapicerowaną. Biedny Wiesiek myślał, że wystarczy łyżka do butów i haczyk…

Jesteście ciekawi, jak wygląda skończony projekt przedpokoju? Zapraszamy na film:

Przedpokój w stylu nowojorskim 3/3

Krok 1

Zaczynamy! W sklepie poprosiłam o przycięcie odpowiednich kawałków sklejki (cztery boki, góra i dół skrzyni). Przydadzą nam się także: kantówki i nóżki.

Krok 2

Wiesiek dociął kantówki na odpowiednie wymiary. Kantówki należy połączyć wkrętami ze sklejką – w ten sposób będziemy mieli naszą skrzynię.

Krok 3

Następnie przykręcamy nóżki do gotowej skrzyni. Najlepiej to zrobić w miejscach, gdzie jest kantówka – wtedy konstrukcja będzie mocniejsza.

Krok 4

Kolejny krok to tapicerowanie. Zaczynamy je od otulenia całej naszej skrzyni watoliną. W kilku miejscach używany takera, żeby watolina nam się nie przesuwała. 

Krok 5

Zdziwienie Wieśka kiedy zobaczył co trzymam w dłoniach – bezcenne. Ale co stoi na przeszkodzie by zamiast tkaniny użyć welwetowej zasłony? No nic i tak też zrobiłam! Odcięłam kółka od wieszania zasłony. 

Krok 6

Należy dokładnie wymierzyć ilość potrzebnego materiału – pamiętajcie, żeby zostawić sobie margines, czyli zakładkę, którą potem będziemy przybijać do skrzyni. Pomoc Wieśka przy naciąganiu materiału na skrzynię była nieoceniona! Zorganizujcie sobie kogoś, bo w dwójkę pójdzie zdecydowanie sprawniej. W ten sam sposób tapicerujemy wieko skrzyni.

Krok 7

Wymyśliłam sobie, że dodamy bardzo modne panele tapicerowane na ścianę za pufą. Mocujemy je za pomocą kleju montażowego. Sprawdźcie czy Wasze panele trzymają poziom! Na koniec montujemy wieszaki na ubrania. 

przedpokój w stylu nowojorskim

przedpokój w stylu nowojorskim

Metamorfoza przedpokoju jest zakończona! Tapetowanie, sztukaterie oraz malowanie, konsola i pufa z panelami tapicerskimi to spore wyzwanie, ale efekt końcowy jest tego warty. Razem z Wieśkiem bardzo dziękujemy ekipie za nieocenioną pomoc na planie. Koniecznie napiszcie, czy nasza metamorfoza Wam się podoba!

 

Podziel się...
0
Tagi : pufa
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons