bożonarodzeniowe diydekoracyjne diy

5 dekoracji na świąteczny stół last minute

Macie już pomysł na dekorację stołu na wigilijną wieczerzę? Jeżeli nie, to przychodzę do Was z pomysłami na dekorację stołu last minute. DIY, które można wykonać kilka minut przed samą kolacją, albo zlecić je dzieciom do wykonania, aby samemu dokończyć mieszanie w garnkach. Będą lampiony z pomarańczy, dekoracja kieliszka, wizytówka na stół, kieszonka na sztućce i wieniec świąteczny z zielonych gałązek. Pamiętajcie również o moich 8 pomysłach na pakowanie prezentów, bo to już ostatnie chwile na ich przygotowanie.

Dekoracja stołu

Wizytówki na stół

W tym roku odkryłam świeżą żurawinę jako doskonały materiał do diy. Dzięki niej wykonałam małe korale. Wystarczy nitka i igła, aby zrobić małe żurawinowe kółko, które można położyć na talerzu. Mała karteczka z imieniem, zielona gałązka i przepiękne wizytówki na wigilijny stół gotowe.

Wizytówki na stół

Dekoracja kieliszka

Myśleliście, aby udekorować świątecznie nóżkę kieliszka do wody? Zielone gałązki i czerwona wstążka to idealny duet, który ozdobi wysokie szkło.

Dekoracja stołu 1

Kieszonka na sztućce

Szybki i łatwy pomysł na kieszonkę na sztućce. Można ją wykonać z serwetki materiałowej, ale jeżeli takiej nie mamy pod ręką, to wystarczy papierowa serwetka. Specjalnie przygotowałam dla Was tutorial jak taką kieszonkę złożyć.

Kieszonka na sztućce

Tutorial na kieszonkę na sztućce

Kieszonka na sztućce tutorial

Lampiony z pomarańczy

Pomarańcze w święta raczej każdy ma w domu, a z nich można zrobić klimatyczne lampiony. Ścinamy górę pomarańczy, łyżką wyciągamy miąższ ze środka, a małymi foremkami do ciastek od środka wycinamy kształt. Do takiego pomarańczowego lampionu wkładamy świeczkę. Za chwilkę poczujecie pomarańczowy zapach w powietrzu.

Lampiony z pomarańczy

Wieniec z zielonych gałązek

Tu potrzebujemy trochę więcej przygotować. Pokład ze styropianu lub słomy, zielone gałązki, 4 mufy miedziane, świeczki, nitka lub klej na gorąco, małe dekoracje do ozdoby. Jednak dla chcącego nic trudnego. 

Wieniec świąteczny

W prosty sposób można wyczarować piękny klimat na stole oraz cudowne zapachy pomarańczy i świeżych, zielonych gałązek. Warto się trochę postarać, aby święta były jeszcze piękniejsze, pełniejsze, z pełną gamą doznań i przeżyć. 

Dekoracja stołu 2

Lampiony z pomarańczy 1

Dekoracja stołu 3

Moi Drodzy! Życzę Wam wszystkiego najlepszego na te świąteczne dni. Cudownej atmosfery w rodzinnym gronie, przepysznych świątecznych smakołyków, a pod choinką wymarzonych prezentów.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Zobacz również:

8 pomysłów na pakowanie prezentówPapierowa gwiazdaAtrapa kominka diyPodkładki brzozowe z transferem
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons