smaczne diy

Domowa lemoniada cytrynowa – orzeźwienie w upalne dni!

Domowa lemoniada cytrynowa

Muszę Wam koniecznie sprzedać przepis na przepyszną domową lemoniadę cytrynową. Jest niesamowicie dobra i cudownie orzeźwia w bardzo ciepłe dni. Na dodatek to świetny napój zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Niesamowicie smakuje gościom na letnich przyjęciach na dworze czy na tarasie. Gdy ją pijemy, czujemy lato i udziela nam się plażowy nastrój. Na dodatek prosto się ją robi! I powiem Wam, że przelana do butelki może stać w lodówce kilka dni. Sprawdzałam to nieraz, gdy zrobiłam jej za dużo.

Domowa lemoniada cytrynowa

Przepis na domową lemoniadę cytrynową!

  • 1,5 szklanki wyciśniętego soku z cytryny
  • 2 szklanki wrzątku
  • 4 szklanki zimnej wody
  • pół szklanki cukru (tu każdy musi słodkość dopasować do siebie)
  • lód
  • listki mięty

Wyciskamy cytrynę, a we wrzątku rozpuszczamy cukier. Wszystko zlewamy do jednego dzbanka i dokładnie mieszamy. Odstawiamy do wystygnięcia, a potem podajemy z lodem i listkami mięty.

Wykonanie lemoniady zajmuje dosłownie 5 minut. Można przygotować ją z rana, a po południu rozlewać ją gościom do szklanek.

Oto moja domowa lemoniada cytrynowa

Domowa lemoniada cytrynowa

Domowa lemoniada cytrynowa

Domowa lemoniada cytrynowa

Domowa lemoniada cytrynowa najbardziej smakuje nam na działce w lesie, kiedy wracamy z plaży i po kąpieli chce nam się pić. Wtedy smakuje genialnie, a cytryna fajnie gasi pragnienie. Dodatkowo taka dawka witaminy C doskonale chroni nas przed przeziębieniami i jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem, który zapobiega dużo poważniejszym chorobom. 

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

3 komentarze

  1. Ale po co cukier?! Odrobina miodu, ale nie cukier i to w kosmicznej ilości. Wrzątek też jest tylko ciepła woda.

  2. uwielbiam, ale zdecydowanie miód, ewentualnie cukier trzcinowy lub ksylitol. Cukier w napojach jest dla mnie taki sztuczny (wyjątkiem jest coca cola)

Leave a Response

Simple Share Buttons