organizacyjne diyszyciowe diy

Filcowe podkładki DIY w kształcie liścia monstery

Monstera po wielu latach wróciła do łask. Pamiętam, że moja babcia miała wielką monsterę w sypialni i było to prawie drzewo, a nie kwiatek domowy. Potem na wiele lat ten kwiat o pięknych liściach zniknął z salonów i domów, a w ostatnich miesiącach ten motyw znów wypłynął i stał się bardzo trendy. Kwiat monstery zagościł we wnętrzach, ale nie tylko. Zaczął się pojawiać na tkaninach, meblach, zasłonach, pościeli i ceramice. Wyjątkowy liść doskonale nadaje się do powielania, więc i ja mam pomysł na monsterę. Stworzyłam filcowe podkładki DIY w kształcie tego modnego dzisiaj liścia.

Filcowe podkładki diy

Jak zrobić filcowe podkładki DIY?

Moja wersja podkładek jest wykonana z filcu. To świetny materiał, który dobrze izoluje ciepło, chroni meble przed ciepłymi napojami, zarysowaniem, a przy okazji jest ciepłym i miłym materiałem, który przyjemnie się ogląda. Ciekawie wyglądają dwa kolory filcu połączone z ażurowym wzorem.

Do przygotowania filcowych podkładek wystarczy przygotować:

  • filc w dwóch kolorach
  • szablon liścia monstery
  • nożyczki
  • maszynę do szycia lub klej typu magic

Pomysł jest fajny, łatwy i przyjemny do wykonania, a to, co trzeba wykonać krok po kroku, pokazuję w filmie.

Filcowe podkładki diy

Filcowe podkładki diy

Filcowe podkładki DIY są świetne i wyglądają pięknie, a modny wzór monstery zagości teraz jako dekoracja w naszym domu. Filc jest tanim materiałem – można kupić gotowe arkusze w pasmanterii i dobrych sklepach papierniczych. Podkładki można wykonać w różnych wzorach, niekoniecznie musi być to liść. Znajdźcie pomysł na swoje podkładki – i do dzieła!

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

4 komentarze

Leave a Response

Simple Share Buttons