drewniane diymeblowe diy

Jak odnowić starą szafkę? Znalazłam gramofon pod śmietnikiem.

Jak odnowić starą szafkę

Powiem Wam, że oglądam się za śmietnikami. Mam już taki nawyk, że jeżdżąc po mieście, patrzę czy pod śmietnikami coś nie stoi. Już nie jeden raz znalazłam coś ciekawego do odnowienia. Super znaleziskiem był rower, który bosko odnowiłam – TUTAJ zobacz jak. Teraz trafiłam mi się szafka. Na początku myślałam, że to szafka z radiem, ale wyguglowałam nazwę i okazało się, że to niemiecki gramofon z roku 1962. Ten fakt mnie jeszcze bardziej ucieszył, bo znaleźć taki unikat to niezła gratka. Od razu też wiedziałam, że szafkę odnowię i będzie służyła jako stoliczek pod telewizor w domu letniskowym. A jak odnowić starą szafkę, zobaczcie dalej.

Jak odnowić starą szafkę

Jak odnowić starą szafkę?

Tak szafka wyglądała na początku. Blat był mocno zniszczony, a na szafce były pozostałości lakieru. W panelu gramofonu tam, gdzie był głośnik, brakowało części kratki. Zdecydowałam się jednak nie zmieniać nic w panelu gramofonu. To przecież ważna część i urok tego mebla. Zajęłam się za to drewnianą częścią.

Jak odnowić starą szafkę

Na początek szlifuję szafkę, aby pozbyć się starej powłoki. Jeżeli nie masz szlifierki mimośrodowej, to spokojnie możesz to zrobić papierem ściernym.

Po szlifowaniu przecieram całą szafkę wilgotną szmatką.

Kiedy szafka wyschła, oklejam panel taśmą malarską.

Moja szafka będzie biała, bo takie meble mam w domku i dlatego maluję ją farbą akrylową. Nakładam cienkie warstwy wałkiem i jak jedna wyschnie, to nakładam kolejne.

Niektóre elementy trzeba przemalować lub domalować małym pędzelkiem.

Nałożyłam kilka cienkich warstw farby tak, aby cała szafka była dobrze pokryta i nie przebijał oryginalny kolor.

Zobacz też na filmie – jak odnowić starą szafkę?

 

Teraz szafka idealnie pasuje do innych mebli w domku.

Jak odnowić starą szafkę

Jak odnowić starą szafkę

Jak odnowić starą szafkę

Jak odnowić starą szafkę

Jak odnowić starą szafkę

Jak odnowić starą szafkę

Jeden wystawia coś na śmietnik i nie widzi już w danej rzeczy uroku, a inny cieszy się jak dziecko, że coś takiego znalazł. Na szczęście szafka trafiła w moje ręce, a nie na śmietnik. Jeżeli lubicie takie perełki, to rozglądajcie się, bo może i pod Waszym śmietnikiem kiedyś stanie coś, co przygarnięcie z chęcią. Zobaczcie też inne meblowe metamorfozy TUTAJ.

Zapraszam Was na mój Instagram!

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons