dekoracyjne diyogrodowe diy

15 pomysłów DIY na balkon lub taras

pomysłów DIY na balkon lub taras

Co roku przybywa mi pomysłów DIY na balkon i taras, a dzisiaj postanowiłam je zebrać w jednym wpisie, aby ułatwić Wam ich odnajdywanie. Może czasami nie wiecie, co na balkon, czy taras przygotować do hodowania kwiatków czy ziół, a ja mam takie pomysły, które ukazywały się na przestrzeni lat. Zastanawiacie się, jak przygotować miejsce do siedzenia, czy do biesiadowania, a na blogu to wszystko jest, tylko mocno rozrzucone. Szukacie pomysłu, jak coś odnowić, aby zacząć to używać na dworze, więc po to ten dzisiejszy post. Zobaczcie 15 pomysłów DIY na balkon lub taras.

pomysłów DIY na balkon lub taras

Moje pomysły DIY na balkon lub taras

Kwietniki z szuflady

Stare szuflady świetnie nadają się do wykorzystania jeszcze na dworze i wystarczy kilka zabiegów, aby zrobić z nich kwietniki. TUTAJ zobacz tutorial.

pomysłów DIY na balkon lub taras

Stolik ze szpuli

Fajnym pomysłem na balkon czy taras jest stolik ze szpuli. Jeżeli macie możliwość przygarnięcia takiej szpuli, to się nie wahajcie. TUTAJ zobacz tutorial.

pomysłów DIY na balkon lub taras

Zielnik na drabince

Na niewielkiej przestrzeni warto pomyśleć o drabince, na której można powiesić doniczki na kwiatki lub zioła. TUTAJ zobacz tutorial.

Ławka ze starego łóżka

Kilka lat temu wykorzystałam stare łóżko po dzieciach, aby zrobić ławkę na taras. Wam też polecam wykorzystanie tego pomysłu DIY balkon lub taras, a TUTAJ zobaczycie tutorial.

pomysłów DIY na balkon lub taras

Doniczki DIY

Jeżeli macie dość nudnych, takich samych jak wszyscy doniczek lub górę starych to musicie je odmienić, a będą Wam dalej służyć, a TUTAJ zobacz tutorial.

Puf ze skrzynki

To taki mój ulubiony pomysł, bo łatwo go wykonać, a zawsze przydaje się dodatkowe siedzenie czy to na małym balkonie czy też na dużym tarasie. TUTAJ zobacz tutorial.

pomysłów DIY na balkon lub taras

Huśtawka

Jeżeli tylko macie możliwość powieszenia huśtawki, to jest to fajne DIY i miejsce do odpoczynku, a TUTAJ zobacz tutorial.

Półka na balkon

Na mój wąski balkon przygotowałam półkę, która nie zabiera miejsca, a mam gdzie hodować moje roślinki. TUTAJ zobacz tutorial.

Stół na taras

Kiedy nie możesz znaleźć odpowiedniego stołu na taras lub ceny są dla Ciebie nie do przyjęcia, to zrób go sam. To wcale nie jest trudne. Ja dałam radę, to i Tobie się uda. TUTAJ zobacz tutorial.

Wiszące lampiony

Fajny pomysł, aby wykorzystać większe słoiki do zrobienia z nich wiszących lampionów, a TUTAJ zobacz tutorial.

Małe stoliczki

Ten pomysł wykonałam do domu, ale on się też świetnie nadaje na balkon lub taras. TUTAJ zobacz tutorial.

Znaczniki do roślin

Prosty sposób na oznaczanie wysianych roślin, który poznaj go koniecznie, a TUTAJ zobacz tutorial.

pomysłów DIY na balkon lub taras

Skandynawska drabinka

Ona też świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i na tarasie czy balkonie. Można na niej ustawić kwiatki, ale także dekoracje, a TUTAJ zobacz tutorial.

Stare meble

Jeżeli macie gdzieś stare meble, które lata świetności mają już za sobą, to może warto je odnowić i wykorzystać jeszcze na balkonie? TUTAJ zobacz tutorial.

Huśtawka z palet

Na większy balkon czy taras z zadaszeniem polecam mój pomysł DIY na huśtawkę z palet, a TUTAJ zobacz tutorial.

 

Obserwuj mnie na Instagramie!

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons