dekoracyjne diykosmetyczne diyprezenty diy

Kwiatowa sól do kąpieli zrób to sam!

sól do kąpieli

Nie wiem jak Wy się relaksujecie, ale dla mnie ulubioną chwilą odpoczynku pod koniec dnia jest ciepła i pachnąca kąpiel w wannie. PACHNĄCA to tutaj słowo klucz. Zapachy są dla mnie bardzo ważne i wręcz muszę mieć takie bodźce na co dzień. Dlatego lubię posprzątane mieszkanie, pachnące ręczniki, świeże pranie i skoszoną trawę w ogródku, bo po prostu nie znoszę smrodków. Nie cierpię! Łączenie kąpieli z pięknymi zapachami jest istotne, aby mój relaks przebiegał prawidłowo i skutecznie. Wiecie już z pewnością, że lubię robić domowe kosmetyki diy (tu znajdziecie, więcej kosmetyków zrób to sam) i dzisiaj Wam pokażę jak prosto wykonać sól do kąpieli o pięknym kwiatowym zapachu, która działa kojąco i relaksująco na ciało i duszę.

sól do kąpieli

Jak zrobić kwiatową sól do kąpieli?

Materiały:

  • sól himalajska 500g
  • sól epsom – kilka łyżek
  • suszone kwiaty (ja wybrałam piwonie, róże, jaśminy, główki róż)
  • olejek zapachowy 
  • ozdobne szklane naczynie
  • miska i drewniana łyżka

sól do kąpieli

Do miski wrzucam sól himalajską i sól epsom. Od razu je ze sobą mieszam.

sól do kąpieli

Do soli dodaję kilkanaście kropel ulubionego olejku zapachowego i kolejny raz dokładnie mieszam.

sól do kąpieli

Teraz czas na suszone kwiaty. Tych dodaję, jak to mówią, “na oko”, czyli tyle ile mi odpowiada.

sól do kąpieli

Znowu wszystko dobrze mieszam i przekładam do zamkniętego naczynia. Może być to słoik, butelka lub szklana kula, tak jak u mnie.

sól do kąpieli

Jeżeli dajemy komuś własne kosmetyki diy na prezent, to warto do nich dołączyć karteczkę, zawierającą informacje z czego je zrobiliśmy. 

sól do kąpieli

sól do kąpieli

sól do kąpieli

sól do kąpieli

sól do kąpieli

Muszę Wam zdradzić, że ta kwiatowa sól do kąpieli pachnie tak niesamowicie, że nie da się tego opisać słowami. Trzeba ją zrobić, żeby się samemu przekonać. Wystarczą dwie łyżki soli do kąpieli, aby poczuć to też na ciele. Taka kąpiel ma właściwości oczyszczające, a także doskonale łagodzi dolegliwości skórne. Wspaniale działa na zmęczone i spocone stopy z tendencją do problemów. Namoczone kwiaty oddają swój aromat i w całej łazience pięknie pachnie. Dodatkowo, sól może być również dekoracją łazienki. Wsypana do przezroczystego, szklanego naczynia piękne się prezentuje i idealnie pasuje do naszego domowego SPA. Oczywiście domowe kosmetyki polecam Wam na prezent.

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons