dekoracyjne diymieszkanie

Marokańskie lustro DIY – piękna dekoracja do mojego salonu

Marokańska koniczyna to ostatnimi czasy bardzo popularny wzór. Jednak na rynku wcale nie ma za dużo dodatków z tym wzorem, a gdy są, to kosztują miliony monet. Szczerze mówiąc, nie wiem, kogo na nie stać, bo 3 tys. zł za dywan, 1 tys. zł za lampę albo 500 zł za wazon to naprawdę dużo. Przecież tego typu dodatków trzeba mieć kilka lub kilkanaście, aby udekorować duży pokój! Szukałam jakiegoś obrazu lub lustra do zastąpienia tryptyku, który miałam na jednej ze ścian w pokoju. Nic mi nie pasowało, aż nagle wpadłam na stronę Panelove.pl. To marka, która robi panele z bardzo lekkiego materiału – można dekorować nimi lustra, a także meble, np. z IKEA. Od razu wiedziałam, że chcę mieć na ścianie wielkie lustro w takim właśnie panelu; pisałam o tym we wpisie Remont salonu. Jak sobie zamarzyłam, tak zrealizowałam.

Marokańskie lustro DIY

Jak zrobić marokańskie lustro DIY?

Materiały:

  • lustro
  • panel od Panelove.pl
  • klej (dostałam razem z panelem)

lub

  • taśma dwustronna
  • nożyczki
  • płyn do mycia szyb
  • ręczniki papierowe

Na stronie Panelove.pl można kupić gotowe panele, ale jest też opcja zamówienia panelu indywidualnego. Zdecydowałam się na panel 120 × 90 cm i na lustro o centymetr mniejsze niż panel, aby krawędzie lustra ładnie się schowały pod panel. Lustro zamówione było od razu z haczykami.

Marokańskie lustro DIY

Marokańskie lustro DIY

Na początek porządnie trzeba umyć lustro. Po pierwsze dlatego, aby je odtłuścić, a po drugie – bo potem już nie będzie takiej okazji, jako że panel jest ażurowy i trudno będzie doczyścić przestrzenie.

Marokańskie lustro DIY

Zdecydowałam, że przykleję panel na taśmę dwustronną. Zawsze będzie szansa go zdjąć do porządnego wyczyszczenia panelu czy lustra. Dzięki temu będzie też okazja panel pomalować lub przerobić, gdy tylko przyjdzie mi na to ochota.

Marokańskie lustro DIY

Przyklejam do panelu taśmę dwustronną, ściągam folię zabezpieczającą i w dwie osoby układamy panel na lustrze. Całość dokładnie docisnęłam w punktach, gdzie jest taśma.

Marokańskie lustro DIY

Raz-dwa i lustro gotowe, chociaż jeszcze chwilkę zajęło wywiercenie dziur pod kołki i powieszenie lustra na ścianie.

Marokańskie lustro DIY

Marokańskie lustro DIY

Marokańskie lustro DIY

Marokańskie lustro DIY

Marokańskie lustro DIY

Marokańskie lustro DIY

Marokańskie lustro DIY

Nie spodziewałam się, że marokańskie lustro DIY to będzie taki dobry pomysł zamiast obrazu. Pięknie wygląda, dodaje przestrzeni i jest bardzo oryginalne. To nie jest dekoracja z sieciówki. Marokańska koniczyna na panelu pięknie wygląda, a jego wykonanie jest idealne i doskonałe. Materiał jest lekki, więc można go przykleić nawet na taśmę dwustronną. 

To teraz koszty:

Panel od Panelove.pl: 289 zł

Lustro: 180 zł

Taśma dwustronna: 3 zł

Razem: 472 zł

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons