drewniane diymieszkanie

Metamorfoza balkonu – przed i po

Cała metamorfoza balkonu zaczęła się od drewnianej podłogi Gumi Taras. Jej położenie było najłatwiejszym i najlżejszym zadaniem w całej przemianie balkonu. Jednak jak już podłoga pojawiła się na mini tarasie, to aż nie sposób było zostawić balkon w takim stanie. Gumi Taras skutecznie mnie zainspirował do zmian i zrobienia balkonu na tip-top. Nawet się nie spodziewałam, że tak się to skończy. Dzisiaj mogę Wam już pokazać “before and after” mojej balkonowej rewolucji. Będzie mnóstwo zdjęć, kwiatów i drewna. 

metamorfoza balkonuPrzerywnik

Metamorfozę zaczęłam od ułożenia podłogi Gumi Taras, później wykonałam osłonki na boki balkonu, a na koniec zrobiłam drewniany parapet, próg i barierki, które dopełniły całości i skutecznie odmieniły mój mały balkonik. Wszystkie części metamorfozy macie poniżej. Wystarczy kliknąć zdjęcie i oglądać etapy zmian. 

Drewniana podłoga na balkon Gumi TarasOslona balkonuparapet, próg i barierki na balkon

Metamorfoza balkonu przed i po

Sama się dziwię, że drewniana podłoga pociągnęła za sobą taką lawinę zmian i diy, jaką wykonałam w poprzednim tygodniu. Jednak ja się kładzie taki luksus na podłodze, to nagle reszta rodem z PRL wygląda jeszcze gorzej niż zawsze. Ciężko się fotografuje wiszący balkon, ale starałam się go pokazać w pełnej okazałości. Mam nadzieję, że kolejne osoby zainspirują się do zmian mniejszych lub większych, dzięki temu wpisowi.

metamorfoza balkonu przed i po

Balkon nie miał charakteru. Był nijaki i taki sam jak u wszystkich w bloku. Barierki obdrapane, a to, co kiedyś było białe, dzisiaj szare i brudne. Na podłodze były kafle, położone 2 lata temu przez męża, ale one nie dawały, żadnego efektu. Całość dobijał ocynkowany próg i parapet. Było brzydko i za szaro. Dla pełnego obrazu kilka zdjęć.

metamorfoza balkonu 2

Teraz jest idealnie. Ciepło, przytulnie, a Gumi Taras idealnie zgrał się z podłogą w domu i balkon jest kolejnym pokojem, tylko są większe przeciągi. Wejście prezentuje się doskonale.

metamorfoza balkonu przed i po 1

metamorfoza balkonu przed i po 2

metamorfoza balkonu przed i po 3

Kwiaty na balkonie

Z drugiej strony balkonu ustawiłam dwie skrzynki. Dzięki temu mogę poustawiać więcej kwiatów na małej powierzchni, a przy okazji schować, te które nie lubią mocnego słońca, bo balkon jest od strony południowej. W jednej skrzynce Rudi ma legowisko. Nawet jak kropi mały deszczyk, kot ma schronienie i nadal się dotlenia. Legowisko jest oczywiście mojej roboty. W doniczkach z ziemią jest wysadzona trawka dla kotka, bo już gagatek podjadał mi kwiatki. :)

metamorfoza balkonu przed i po 4

metamorfoza balkonu przed i po 7

metamorfoza balkonu przed i po 5

metamorfoza balkonu przed i po 6

metamorfoza balkonu przed i po 8

Parapet w końcu może służyć jako półka. Wcześniej blacha była pod takim kątem, że strach było coś na niej postawić w obawie, że doniczki, kwiaty, dekoracje po prostu zjadą. Dzięki wykonaniu drewnianej nakładki teraz mam dodatkowe miejsce do ustawiania roślin.

metamorfoza balkonu przed i po 14

metamorfoza balkonu przed i po 9

metamorfoza balkonu przed i po 13

metamorfoza balkonu przed i po 11

metamorfoza balkonu przed i po 10

metamorfoza balkonu przed i po 12

Jeszcze porównanie mojego balkonu z sąsiadami. Można powiedzieć, że jest porównanie przed i po, bo wszystkie balkony w bloku wyglądają tak samo. Chociaż nie. Mój już jest zupełnie inny. Mój jest piękny. :)

metamorfoza balkonu przed i po 0

Na tle ciemnej podłogi wszystko jest bardziej kolorowe, a jej użytkowanie jest świetne. Można wychodzić na dwór w samych skarpetkach, kot wyleguje się na samym środku, a syn siada koło niego i głaszcze futro. Mały raj na ziemi. Posadziłam bluszcz, który pnie się już po osłonkach, a także rozsadzam i ukorzeniam rośliny, które potem trafią do leśnego ogrodu.

metamorfoza balkonu przed i po 16

metamorfoza balkonu przed i po 15

metamorfoza balkonu przed i po 17

Balkonowa rewolucja zakończyła się pełnym sukcesem. Takie DIY to ja uwielbiam, kiedy mogę odmienić wszystko praktycznie od zera. Już niewiele takich miejsc mi zostało w mieszkaniu, czy w domku letniskowym. W sumie teraz czas na odpoczynek i korzystanie z tego, co się zrobiło. 

Przerywnik

Wpis przygotowany przy współpracy z marką Gumi Taras.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons