dekoracyjne diy

Miska z szydełkowej serwetki | Twoje DIY #22

Miska z szydełkowej serwetki

S zydełkowe serwetki to piękne rękodzieło. Sama już wieki nie szydełkowałam, ale mam jeszcze serwetki po Babci i czasami z nich robię DIY. Kiedyś wykonałam łapacz snów z takiej babcinej serwetki >>> tu można zobaczyć tutorial. Tym razem spróbowałam zrobić z szydełkowej serwetki miskę. Ażurową miskę na drobiazgi, owoce, która będzie pięknie dekorować stół, czy kobiecą toaletkę. Sama musiałam wypróbować kilka sposobów, aby usztywnić taką serwetkę i sprawdzić, która metoda najlepiej działa. W końcu uzyskałam pożądany efekt i teraz mogę się nim z Wami podzielić.

Miska z szydełkowej serwetki

Jak usztywnić serwetkę szydełkową?

Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w wikol, rękawiczki, jakiś pojemnik, trochę wody, coś do wymieszania kleju oraz oczywiście serwetkę szydełkową. Oprócz tego musimy mieć miskę i jakąś folię do jej zabezpieczenia.

Należy przygotować mieszankę wikolu z wodą. Wody ma być tyle, aby wikol stał się bardziej płyny, aby można było taką serwetkę zamoczyć w kleju. Ona musi dobrze nasiąknąć klejem, więc najlepiej ją zamoczyć i tak przez kilkanaście minut ją wymoczyć, aby ta wchłonęła jak największą ilość kleju.

Potem wystarczy serwetkę porządnie wycisnąć i ułożyć na misce, aby ta dobrze wyschła. 

Na filmie można zobaczyć, jak taka miska z szydełkowej serwetki powstaje krok po kroku.

Tym też sposobem usztywnia się szydełkowe prace, aby na przykład stworzyć z nich dekorację, czy doszyć do innych elementów. Jeżeli kojarzycie takie szydełkowe aniołki, to one właśnie tak są usztywniane, aby wisząc na choince, tworzyły ładną figurkę. Teraz i Wy znacie ten sposób, więc może zrobicie szydełkowe dekoracje, które ozdobią Wasz dom. Moja miska z szydełkowej serwetki pięknie dekoruje letni stół. Powodzenia!

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons