drewniane diymeblowe diy

Mobilna wyspa kuchenna DIY – Bricomarché z pasji do… #8

Mobilna wyspa kuchenna DIY

Mobilna wyspa kuchenna DIY

Zakładam, że nie jestem jakimś wyjątkiem i Tobie także czasami brakuje miejsca w kuchni – czasami kiedy mam gości albo kiedy zabrałam się za wielkie gotowanie. Mój dzisiejszy tutorial pomoże Ci pokonać ten problem i to bez konieczności gruntownego remontu! Mobilna wyspa kuchenna DIY z możliwością przechowywania produktów w nowej przestrzeni jest w zasięgu ręki, a na dodatek jest to prostsze niż Ci się wydaje, więc koniecznie zobacz mój film oraz przeczytaj wpis do końca!

Mobilna wyspa kuchenna DIY

Do przygotowania potrzebowałam:

  • cztery kantówki
  • drewno na opaskę
  • listewki
  • blaty przycięte na wymiar
  • cztery kółka
  • wkrętarka i wiertarka
  • wkręty
  • biała farby akrylowej i pędzel

Krok 1

Zaczynam od stworzenia boków konstrukcji – między dwie kantówki wkładam deskę i skręcam wszystko ze sobą – mamy dwa boki, więc powtarzam czynność z pozostałymi kantówkami. Pamiętaj, żeby najpierw nawiercić otwór, żeby drewno się nie rozszczelniło i nie popękało!

Krok 2

Do stworzonych boków przykręcam listewki, na których zamocuję półkę. 

Krok 3

Następny krok to połączenie naszych boków w zgrabną całość – robię to za pomocą opaski. Tutaj także nawiercam najpierw drewno. Po tych czynnościach podstawa naszej kuchni mobilnej jest gotowa!

Krok 4

Czas na malowanie – użyłam farby akrylowej w kolorze białym, bo chciałam uzyskać kontrast między konstrukcją a blatem. Po malowaniu przykręcam kółka do nóg mobilnej kuchni.

Krok 5

Półkę kładę na listwach i przykręcam ją wkrętami od dołu. Blat zamontuję na kołki – użyłam wiertła z ogranicznikiem, żeby przygotować sobie dziurki. 

Krok 6

W wywiercone dziurki wkładam znaczniki, które pomogą mi w nawierceniu otworów w odpowiednich miejscach. To superpomocny trik – wystarczy mocno docisnąć blat i znaczniki odcisną się od spodu. 

Krok 7

Kiedy mamy już dziurki to mogę zamocować kołki – używam do tego kleju do drewna. Wiercę dziurki w blacie, dolewam porcję kleju i mogę włożyć blat w przygotowane kołki. Czekam aż wszystko wyschnie, a na sam koniec zostało mi olejowanie blatów.

Wszystko pokazuję w filmie krok po kroku – zapraszam do oglądania,
a potem koniecznie spróbuj zrobić własną mobilną wyspę kuchenną DIY!

Mobilna wyspa kuchenna DIY

Mobilna wyspa kuchenna DIY

Mobilna wyspa kuchenna DIY jest gotowa! Przechowywanie produktów ułatwione, a Ty masz dodatkowy blat w swojej kuchni. Mam nadzieję, że zrobicie swoją wyspę oraz zabierzecie się za przygotowanie swoich przetworów, bo przecież nie ma nic lepszego niż pyszne ogórki w środku zimy!

 

Tutaj znajdziecie poprzednie wpisy z serii Z pasji do… 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons