lifestyleO mnie

Poznaj mój sposób na długie paznokcie!

Lubię mieć długie paznokcie. Dłonie wyglądają wtedy elegancko i są bardzo smukłe. Są moją wizytówką. Uwielbiam patrzeć na swoje dłonie i się ich nie wstydzę. Bardzo o nie dbam, nawilżam je kremem dwa razy dziennie lub częściej, jeśli jest taka potrzeba. Często dostaję pytania, jak ja to robię, że mam takie długie paznokcie, kiedy prowadzę dom (czytaj sprzątam), pracuję w ogrodzie, ciągle robię DIY i non stop jakiś remont. Kilka lat temu moje paznokcie były słabe, łamliwe i miałam z nimi ogromne problemy. Brałam suplementy, zakładałam tipsy, robiłam wszystko, aby moje paznokcie były ładne i długie. Niestety moje własne nie chciały rosnąć, a tym bardziej być mocne.

sposób na długie paznokcie

Mój sposób na długie paznokcie!

Moje problemy z paznokciami skończyły się totalnie, od kiedy zaczęłam malować paznokcie lakierami hybrydowymi Semilac. Na początku uczyłam się, jak malować hybrydami, nawet napisałam o tym post o TU. Potem sporo mi zeszło, aby nauczyć się, jak hybrydy ściągać i powiem Wam, że to trudniejsza sprawa. Tu zobacz jak ściągnąć manicure hybrydowy. Właściwe ściągnięcie lakieru hybrydowego nie uszkadza płytki i pozwala na zdrowe zapuszczanie paznokci. 

Dopiero manicure hybrydowy spowodował, że moje naturalne paznokcie są długie, mocne i wytrzymałe na codzienne wyzwania. Poddaję je takim próbom, że głowa mała. Tnę, wyrzynam, ścieram, maluję, brudzę i inne ciekawe rzeczy moje hybrydy przeszły. To one pięknie chronią paznokcie przed łamliwością, bo utwardzony lakier je wzmacnia i jest odporny na intensywną pracę rąk. Bez tego rodzaju manicure’u nie byłabym w stanie mieć długich paznokci, bo nie dałabym rady ich wyhodować.

Manicure hybrydowy jest najlepszy!

Dbam o dłonie przede wszystkim dlatego, że non stop pokazuję je na blogu. Wyobrażacie sobie, jak robię tutorial z połamanymi paznokciami albo z pozdzieranym lakierem? Sama nie chciałabym oglądać zdjęć dłoni, które są zaniedbane. Nie mam też problemu, żeby np. po remoncie pojechać do telewizji na żywo i pokazywać DIY, gdzie kamera skupia się na moich dłoniach, bo dzięki manicure hybrydowemu, paznokcie mam zawsze ładne. Nawet rzekłabym, że piękne.

sposób na długie paznokcie

Nie umiem we wzorki!

Muszę się przyznać, że nie umiem robić żadnych wzorków na paznokciach, a długie pazurki, aż kuszą, aby je jakoś fajnie udekorować. Robiłam wiele prób, ale to nie to. Na szczęście Semilac ma kolekcje lakierów z różnymi efektami i to mnie ratuje. Teraz jestem zakochana w efekcie kociego oka. Dzięki temu paznokcie są pięknie ozdobione bez żadnego wysiłku. Po prostu maluję paznokcie i z pomocą Magnetic Pen maluję wzorki :) No genialne.

sposób na długie paznokcie

Mój sposób na długie paznokcie jest prosty. Żadne tipsy czy zwykłe lakiery – wyłącznie manicure hybrydowy! To on daje mi power i dzięki niemu uwielbiam swoje dłonie. Z długimi paznokciami czuję się kobieco, a manicure mogę robić w domu. Na dodatek robię go raz na dwa tygodnie, a pamiętam dokładnie, jak kiedyś malowałam paznokcie codziennie, aby następnego dnia pracy w biurze nie wstydzić się swoich dłoni. Dobrze, że to już przeszłość, bo teraz mogę cieszyć się pięknymi, długimi paznokciami i zajmować się nimi dwa razy w miesiącu. Dzięki temu mam więcej czasu na DIY i inspirowanie Was. Brawo ja!

.

Wpis przygotowany we współpracy z marką Semilac

Podziel się...
0
Tagi : diylifestyle
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons