halloweenowe diylifestyle

20 filmów idealnych na Halloween! – wieczór z dreszczykiem

filmów idealnych na Halloween

Chyba nigdy się tym nie chwaliłam, ale jest fanką horrorów, thrillerów i filmów z dreszczykiem. Trochę się boję, kiedy je oglądam i nie raz, nie dwa zdarzyło mi się krzyknąć (nawet w kinie), ale co tam ;) Odrobina adrenaliny w moim spokojnym życiu nie zaszkodzi, więc namiętnie oglądam. Nawet zaciągam Mariusza na premiery do kina, bo tam w dużej sali, na dużym ekranie horror ma jeszcze lepszą moc. Zdarzyło mi się, że chciałam z kina wyjść, bo film był tak straszny, ale zostałam i dzisiaj ten film Wam tu nawet polecę :) Są filmy, które oglądałam po kilka razy, a nadal są fascynujące i z miłą chęcią oglądam je po raz kolejny. Ponieważ zbliża się Halloween, to może czas na wieczór z dreszczykiem? Przygotujcie sobie halloweenowe przekąski z tego wpisu i włączcie film. Mam dla Was aż 20 filmów idealnych na Halloween!

filmów idealnych na Halloween

20 filmów idealnych na Halloween!

 

1. Ciche miejsce (2018)

Od razu z grubej rury, bo to horror, który trzyma w napięciu od początku do końca. Rodzinna Abbotów próbuje przetrwać w świecie pełnym potworów, które zwabia najmniejszy hałas. Genialna rola Johna Krasinskiego (uwielbiam) i Emily Blunt (uwielbiam). Po tym filmie ma się miękkie nogi.

filmów idealnych na Halloween

 

2. [Rec] (2007)

Do kamienicy wchodzą strażacy, a z nimi reporterka z kamerą. Nie wiadomo po co zostali wezwani, o co chodzi, a dom zostaje odcięty i nie mogą wyjść. Film robi wrażenie, bo jest często pokazywany okiem kamery reportera. Poszłam na to do kina i chciałam w trakcie filmu wyjść. Nie byłam gotowa na taką masakrę. 

filmów idealnych na Halloween

 

3. Obecność (2013)

Małżeństwo Perrorów z pięcioma córkami przeprowadza się do dużego domu na farmie, a tam dzieją się dziwne rzeczy. Rodzina prosi znaną parę badaczy zjawisk paranormalnych o pomoc. Rodzinę terroryzuje demon. Zarówno pierwsza część, jak i drugi film są genialne. 

filmów idealnych na Halloween

 

4. Paranormal activity (2007)

Każda część Paranormal Activity budzi grozę przez sposób nagrania filmu. Młoda para czuje, że coś w ich domu straszy i montują kamery w swojej sypialni – to, co zobaczą na nagraniach wbija w fotel. Ile razy bym tego nie oglądała, tyle razy się boję, a oglądać muszę, bo to ulubiona seria Mariusza. Kolejne filmy tak samo trzymają w napięciu.

filmów idealnych na Halloween

 

5. Znaki (2002)

Przede wszystkim genialna obsada. Mel Gibson wciela się w rolę wdowca, byłego pastora, który ma dwójkę dzieci, a Joaquin Phoenix w jego brata. Pewnego dnia znajdują znaki w polu kukurydzy związane z inwazją kosmitów. Jednak w tym filmie kosmici to mało istotna sprawa, bo najważniejsze są ZNAKI. 

filmów idealnych na Halloween

 

6. Zdarzenie (2008)

Przez miasta przetacza się fala zabójstw. Młoda para, która ocalała wraz z córką przyjaciół, uciekają przed tajemniczym szaleństwem na wieś. Tam odkrywają, że to jest atak na ludzi. Przerażająca wizja, ale trzyma w napięciu do końca.

filmów idealnych na Halloween

 

7. Jestem legendą (2007)

To praktycznie film jednego aktora, czyli Willa Smitha. Tajemniczy wirus wymordował ludzi, a Ci, którzy przeżyli, zamienili się w zombie. Will, który jest samotnym naukowcem, próbuje znaleźć szczepionkę by odwrócić mutację. Mnie przeraża w tym filmie wizja świata bez ludzi.

filmów idealnych na Halloween

 

8. Osada (2004)

Niewielka wieś, która wygląda jak z poprzedniej epoki jest zagrożona przez tajemnicze istoty. Jeżeli ludzie nie wchodzą do lasu to są bezpieczni. Niepełnosprawny Noah wchodzi do lasu i ściąga na całą osadę zagrożenie. Kiedy pierwszy raz obejrzałam ten film, to szczęka mi opadła. 

filmów idealnych na Halloween

 

9. Nieproszeni goście (2009)

Anna wraca po leczeniu ze szpitala psychiatrycznego po śmierci matki. Nic nie pamięta z tego zdarzenia, ale po powrocie ma koszmary i wizje. Razem z siostrą podejrzewa kochankę ojca o zabójstwo matki. Historia byłaby banalna, gdyby nie zakończenie, które zawsze mnie zaskakuje.

filmów idealnych na Halloween

 

10. Co kryje prawda? (2000)

Małżeństwo po wyjeździe córki na studia wyprowadza się na wieś, a w nowym domu coś straszy. Claire (Michelle Pfeiffer) wyczuwa czyjąś obecność. Mąż (Harrison Ford) lekceważy wizje kobiety. Kobieta nie daje za wygraną i odkrywa straszną prawdę.

filmów idealnych na Halloween

 

11. Sinister (2012)

Wprowadzilibyście się do domu, gdzie została zamordowana rodzina? Pisarz Ellison wprowadza się do takiego domu wraz z rodziną z pełną premedytacją. Ma nadzieję, że historia poprzednich właścicieli będzie dobrym materiałem na książkę. Niestety to był bardzo zły pomysł…

filmów idealnych na Halloween

 

12. Ostatni dom po lewej (2009)

Mój absolutny ulubieniec. Film opowiada o rodzinie, która wyjeżdża do domku letniskowego na wakacje. Córka zostaje napadnięta przez grupę przestępców. Rodzina musi się bronić przed mordercami i zabić, aby przeżyć. 

filmów idealnych na Halloween

 

13. The Ring (2002)

Tajemnicza kaseta krąży wśród ludzi i zabija każdego, kto ją obejrzy. Dziennikarka ciekawa tej historii odnajduje kasetę i ogląda, a po chwili dzwoni telefon i tajemniczy głos oznajmia, że zostało jej siedem dni życia. Kobieta zaczyna wierzyć, że coś zagraża jej życiu.

filmów idealnych na Halloween

 

14. World War Z (2013)

Były pracownik ONZ zostaje wysłany w świat, aby wytropić miejsce początku epidemii, która zmienia ludzi w zombie. W ten sposób ratuje swoją rodzinę, którą chroni organizacja. Gra tu Brad Pitt, który testuje na sobie sposób na zombie. Czy przeżyje? Trzeba obejrzeć ten film.

filmów idealnych na Halloween

 

15. Rytuał (2011)

Młody diakon zostaje wysłany do ojca Lucasa (Anthony Hopkins), który jest egzorcystą opętanym przez złe duchy. Diakon musi stoczyć walkę z demonami, aby uwolnić od nich Lucasa.

filmów idealnych na Halloween

 

16. Gothika (2003)

Doktor Miranda Grey (Halle Berry) pracuje w szpitalu psychiatrycznym. Zostaje oskarżona o zabójstwo męża i sama trafia do szpitala, w którym pracuje. Miranda ucieka ze szpitala i próbuje dowiedzieć się, kto zabił jej męża.

filmów idealnych na Halloween

 

17. Omen (2006)

Ten film to remake hitu z 1976 roku. Amerykanin po śmierci swojego nowo narodzonego dziecka, zataja tę informację przed żoną i przygarnia osierocone dziecko. Po latach okazuje się, że coś dziwnego dzieje się wokół ich syna. 

filmów idealnych na Halloween

 

18. Naznaczony (2010)

Syn młodego małżeństwa spada z drabiny i zapada w śpiączkę, która nie ma medycznego uzasadnienia. Matka zaczyna zauważać dziwne zjawiska, które dzieją się w domu. Na pomoc wołają medium.

filmów idealnych na Halloween

 

19. 30 dni mroku (2007)

Miasteczko na Alasce co roku na 30 dni pogrąża się w mroku, z którego wyłaniają się wampiry, które chcą wszystkich zabić i spalić całe miasto, aby zatrzeć ślady. Szeryf miasteczka i jego żona próbują przeżyć do momentu, w którym wstanie słońce.

filmów idealnych na Halloween

 

20. Amitywille (2005)

Małżeństwo przeprowadza się z dziećmi do domu, w którym dokonano kilku morderstw. Nawiedzony dom zaczyna wpływać na domowników, a w szczególności na ojca, który zostaje opętany.

filmów idealnych na Halloween

 

filmów idealnych na Halloween

filmów idealnych na Halloween

To moja lista filmów idealnych na Halloween. Mam nadzieję, że któregoś z tych filmów nie mieliście jeszcze okazji oglądać lub że przypomniałam Wam o filmie, który warto jeszcze raz obejrzeć. Przed nami długi weekend, więc można spokojnie kilka filmów z tej listy obejrzeć. Oczywiście, aby wieczór miał odpowiednią oprawę uprażcie sobie popcorn i wytnijcie kilka złych dyń, aby zrobić fajny klimat.

Aaaa jeżeli Wy macie jakieś godne polecenia filmy z dreszczykiem, to koniecznie piszcie w komentarzach. Chętnie coś nowego obejrzę.

 

Obserwuj mnie na Instagramie >>> TUTAJ

 

Zobacz halloweenowe DIY:

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons