Kilka lat biegałam do kosmetyczki na zakładanie tipsów i żele. Zawsze musiałam dostosowywać się do grafiku mojej ulubionej pani, która jako jedyna potrafiła zrobić takie żele, że wytrzymywały mi 2–3 tygodnie. Potem trzeba było znowu się umawiać, bo odrost paznokcia był dla mnie nie do wytrzymania. Nie mogłam na to patrzeć. Teraz czas wolny mam gdzieś między 24:00 a 1:00, a żadna kosmetyczka wtedy nie przyjmuje. Zupełnie nie wiem dlaczego! :) Dla takich zapracowanych, ale dbających o siebie kobiet idealne są popularne hybrydy wykonywane w domu. Od półtora roku sama sobie maluję paznokcie lakierami hybrydowymi i jest to moje kolejne hobby. Śmiało mogę powiedzieć, że umiem robić manicure hybrydowy. Dla tych wszystkich, którzy uważają to za trudną sztukę i którzy jeszcze się nie odważyli, mam instrukcję, jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku.
Moje paznokcie przy DIY nie wytrzymywały zbyt długo. Po pierwsze, szybko traciłam zwykły lakier z płytki, a po drugie, ciągle łamałam sobie pojedyncze paznokcie. Teraz jest wielką fanką hybryd Semilac i mam pazurki tak długie jak nigdy w życiu. Robię je sobie co 2 tygodnie, bo mnie akurat paznokcie szybko rosną, i nie martwię się tym, że muszę pokazać gdzieś dłonie, bo zawsze mam ładny manicure.
Manicure hybrydowy Semilac jest doskonały dla każdej z nas. Dla niewyspanych mam, zapracowanych pań, tych, co pracują fizycznie, i tych z biura. Każda z nas może mieć piękne dłonie i sama zrobić manicure nawet na 3 tygodnie.
Co jest potrzebne do wykonania manicure’u hybrydowego?
Na początek musimy zaopatrzyć się w zestaw startowy. Chyba najlepiej zrobić sobie prezent i kupić zestaw Semilac z lampą LED 6 W. Zaraz święta, więc można złożyć zamówienie u św. Mikołaja. :)
Jak zrobić manicure hybrydowy?
1. Przygotowanie płytki paznokcia
Zanim przystąpimy do manicure’u hybrydowego, wycinamy skórki lub je cofamy, nadajemy ładny kształt paznokciowi, a następnie blokiem polerskim matujemy jego powierzchnię.
2. Odtłuszczanie
Po spolerowaniu paznokcia należy dokładnie odtłuścić jego płytkę. Ważne, aby używać wacików bezpyłowych, bo te zwykłe zostawiają nitki.
3. Malowanie bazą
Jeżeli ktoś umie dobrze malować paznokcie, to nie będzie miał problemu z nakładaniem warstw. Baza jest konieczna – to ona chroni naszą płytkę. Nakładamy ją dokładnie, ale uważamy, aby nie dochodziła do skórek. Jeżeli tak się stanie, jej nadmiar najlepiej zdjąć patyczkiem.
4. Utwardzanie bazy
Każdą warstwę dokładnie utwardzamy pod lampą. W zależności od tego, jaką lampę mamy, tyle czasu musimy pod nią trzymać paznokcie. W przypadku trwałości naszego manicure’u dobre utwardzenie to połowa sukcesu.
5. Malowanie kolorem
W sumie tu jest największy „problem” w malowaniu, bo wybrać kolor z asortymentu Semilac to jest dopiero wyzwanie. Za każdym razem nie mogę się zdecydować. Dla kobiety to nie jest łatwe zadanie: wybrać jeden kolor, gdy wybór jest tak duży! Ja dzisiaj nakładam 034 Mardi Gras.
Malujemy kolorem dokładnie tak jak bazą.
6. Wykończenie krawędzi paznokcia
Ważne jest, aby po pomalowaniu płytki kolorem delikatnie zabezpieczyć brzeg paznokcia.
7. Utwardzanie koloru
Jeżeli czujemy się na siłach, to malujemy wszystkie paznokcie i dopiero wtedy dajemy je pod lampę. Jeżeli potrzebujemy trochę czasu, to lepiej zrobić 2–3 paznokcie i od razu je utwardzić, a potem dokończyć resztę.
8. Drugie malowanie kolorem
Kolory Semilac kryją doskonale, ale dobrze dać drugą warstwę koloru, aby pogłębić jego odcień.
9. Utwardzanie koloru
Kolejne utwardzanie koloru.
10. Wykończenie manicure’u hybrydowego topem
Ostatnia warstwa to nakładanie topu. Nadal uważamy, aby nie rozlać produktu wokół paznokcia. Top utwardza manicure hybrydowy i nadaje ten doskonały połysk naszym paznokciom.
11. Ostatnie utwardzanie topu
To już ostatnie utwardzanie.
12. Odtłuszczanie
Każda warstwa bazy, koloru czy topu zostawia cienką klejącą powierzchnię. Jest ona potrzebna do łączenia warstw ze sobą. Teraz na koniec już jej nie potrzebujemy, dlatego ściągamy ją odtłuszczaczem. Jeżeli używamy topu no wipe, to nie musimy tego robić.
13. Natłuszczanie skórek
To już ostatni krok. Nawilżamy skórki oliwką: nakładamy ją na pół minuty na skórki, a następnie wcieramy ją w nie. Tak powinnyśmy dbać o dłonie codziennie.
Doszłam już do takiej wprawy, że hybrydy wykonuję sobie w godzinę (już razem ze zdjęciem poprzedniego manicure’u hybrydowego). Najwięcej czasu poświęcam na wybór koloru. :)
Jeżeli po tym tutorialu nadal nie czujesz się na siłach, żeby wykonać manicure hybrydowy, sprawdź, kiedy w Twojej okolicy Akademia Semilac będzie robiła pokazy czy szkolenia.
Z manicure’em hybrydowym można myć naczynia, prać ręcznie, pracować w ogrodzie, bawić się z dziećmi, pracować w handlu czy magazynie i nadal mieć piękne dłonie dzięki kolorom Semilac.
Teraz może w końcu przestaniecie się dziwić, że tnę coś wyrzynarką i mam idealny manicure. To wszystko zasługa Semilac. ;)
***Wyczekujcie kolejnego posta z tutorialem, jak zdjąć manicure hybrydowy.
Wpis przygotowany we współpracy z marką Semilac.
Wyobraź sobie, że ja jeszcze nie poznałam co to hybrydy i pierwsze malowanie przede mną. Ale mam już dość malowania paznokci na 2 dni, więc na urodziny planuje sprawić sobie taki prezent. :)
PS Pazurki pierwsza klasa! :)
Dorota, gwarantuje, że jak zaczniesz to pokochasz. ? Powodzenia!
świetny tutorial :):) ja postawiłam na większą lampę w którą wchodzi cała dłoń i jestem zachwycona hybrydą, już sobie nie wyobrażam inaczej :D
Dziękuję Kasiu! U mnie właśnie było odwrotnie. Na początku miałam dużą lampę i potem zamieniłam na małą. ?
W końcu ktoś fajnie i w prosty sposób to wytłumaczył;) A jak je potem zmyć?
A dziękuję. Lubię pisać instrukcje. Post musiałam podzielić na dwa, bo strasznie długi by był. A zdejmowanie hybryd, będzie już nie długo.
Będę zaglądać i wypatrywać go :)
Pani Kasiu – świetny wpis, na pewno przyda się paniom, które chcą zacząć przygodę z hybrydowym manicure. Dziękujemy za zaufanie do naszej marki.
Pozdrawiam
Online Ekspert marki Semilac
Dziękuję, cieszę się, że Wam się podoba. :)
Bardzo przydatny wpis- dla osób dopiero odkrywających uroki hybryd. Dla mnie wizyty u kosmetyczki to była swego czasu ogromna katorga. Teraz muszę się dostosować tylko i wyłącznie do… swojego grafiku :-) I przy okazji sporo oszczędzam- cały zestaw z Em Nail, który kupiłam uczynił mnie jakieś 130-140 złotych. I wydatek z głowy. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze radość podczas wykonywania wzorków, nakładania pyłków itd.
Super, ze pokazuje pani ze mozna :)Wiele kobiet nie ma czasu na wizyty w salonach i jest to dla nich swietna alternatywa. Bardzo fajne są te zestawy oferowane przez Semi zwalszcza dla poczatkujacych :). Sama osobiscie kozystam z Semilaca i jestem zadowolona :) Pozdrawiam! :)
Marta, staram się inspirować. dziękuję. :)
Hej, wiem, że to dziwne, że pisze tu facet, ale chcialem bardzo podziekować! Szukalem prezentu dla narzeczonej na urodziny. Wiedzialem, że chciala coś związanego z hybrydami. znalazłem twojego bloga i już wiem co kupię :D Tu widze kolezanka ponizej proponuje zestawy, także zaczynam dzialać :P Oby taki Semilac zestaw jej sie spodobal :D
Adam, panowie też tu piszą, jaka robię coś w drewnie. A pomysł na prezent masz świetny, bo każda dziewczyna chciałaby dostać zestaw Semilac do robienia pazurków. Tu masz link do sklepu: http://semilac.pl/pl/27-urzadzenia-do-paznokci
Koniecznie wyczekuję kolejnego postu jak zdjąć ponieważ właśnie zamówiłam ten zestaw Semilac i super wszystko wyszło a jak chciałam zdjąć to miałam mege problem. Wacik zmoczyłam acetonem owinęłam folią aluminiową potrzymałam kilka minut i za cholerę nie mogłam tego zdrapać :( Musiałam spiłowywać i do tego jeden mi podczas tego pękł:/ Jak miałam śliczne długie to tera mam ogryzki :P
Podpowiedź jak ułatwić sobie zdejmowanie lakieru hybrydowego:
1) Należy zmatowić delikatnie wierzchnią warstwę paznokcia pokrytego manicure hybrydowym
2) Nasącz folie do ściągania lakieru hybrydowego (polecamy używanie Semilac Remover Wraps) korzystając z płynu Semilac Remover. Owiń starannie folie wokół każdego palca, pozostaw na 10 minut (możesz dodatkowo nałożyć na dłonie rękawiczki foliowe, co utrzyma ciepło dłoni i przyspiesza rozpuszczanie hybryd
3) Zmiękczoną hybrydę usuń przy pomocy Semilac Stiper’a, drewnianego patyczka lub Pusher’a. Na zakończenie delikatnie wyrównaj powierzchnię drobnoziarnistym bloczkiem.
W razie pytań chętnie pomogę
Online Ekspert marki Semilac
Będzie już nie długo szczegółowy post. ja też na początku źle to robiłam, ale teraz jest ok. :)