dekoracyjne diydrewniane diymetamorfoza

Przedpokój w stylu nowojorskim 2/3 – Bricometamorfozy #5

przedpokój w stylu

Nasza przygoda na planie kolejnej wspólnej przemiany dla Bricomarché trwa w najlepsze! Co prawda Wiesiek myślał, że przedpokój to samo tapetowanie i sztukaterie, ale wyprowadziłam go z błędu :) Dzisiaj zajęliśmy się stworzeniem konsoli. Na konsoli będzie można położyć klucze, torebki i inne rzeczy. Przedpokój w stylu nowojorskim zaczyna nabierać kolorów. Jesteście ciekawi, jak nam dzisiaj poszło? Koniecznie zobaczcie film:

Przedpokój w stylu nowojorskim

Krok 1

Do zrobienia konsoli potrzebne nam będą nogi, które utoczył dla nas stolarz. Można je u niego zamówić, podając potrzebne nam wymiary. Potrzebujemy także desek do zrobienia opaski oraz deski sosnowej, która będzie służyła za blat. Pamiętajcie, że w sklepie zawsze możecie poprosić o przycięcie materiałów na wskazane przez Was wymiary! 

Krok 2

Teraz przydadzą nam się klej montażowy, gwoździe oraz kątowniki. Do nóg przymocowaliśmy deski za pomocą kleju montażowego oraz zainstalowaliśmy ściski stolarskie, żeby klej lepiej złapał obie drewniane części. Na każdym łączeniu wbiliśmy dodatkowo po dwa gwoździe dla wzmocnienia konstrukcji. 

Krok 3

Następnie przymocowaliśmy blat do nóżek. Albo nóżki do blatu! :) Przed jego przymocowaniem do stelażu upewnij się, czy jest on w odpowiednim miejscu – najlepiej zmierz odległości z każdej strony. Przymocuj blat za pomocą kątowników oraz wkrętów. 

przedpokój w stylu

Krok 4

Kolej na kawę dla Wieśka, a ja zabieram się za malowanie! Użyłam intensywnego odcienia niebieskiej farby akrylowej, żeby w pomieszczeniu znalazł się mocny akcent kolorystyczny, co do którego mam jeszcze plany, ale to już w następnym odcinku! 

Krok 5

Konsola schnie, a ja powiesiłam dekoracje! Pamiętajcie o używaniu odkurzacza podczas wiercenia w ścianie – unikniecie przy tym bałaganu. O ile oczywiście włączycie odkurzacz na czas :-D

przedpokój w stylu

przedpokój w stylu

przedpokój w stylu

Drugi etap metamorfozy jest zakończony! Tapetowanie, sztukaterie oraz malowanie zrobiliśmy w pierwszej części. Dzisiaj zrobiliśmy piękną, niebieską konsolę, ale to nie wszystko, co wymyśliłam! Koniecznie czekajcie na ostatni odcinek z metamorfozy przedpokoju w stylu nowojorskim! 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons