drewniane diymetamorfoza

Sypialnia w stylu urban jungle 2/3 – Bricometamorfozy #8

sypialnia w stylu

Kolejny etap przygody na planie metamorfozy dla Bricomarché! W poprzednim odcinku pokazaliśmy Wam, jak nadać sypialni charakteru za pomocą tapety oraz podwieszanych kwietników. TUTAJ możecie zobaczyć, jak nam to wyszło. W drugim odcinku postawiliśmy na przygotowanie zagłówka łóżka. W tej sypialni co prawda był zagłówek, ale chcieliśmy go trochę odpicować! Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu: sypialnia w stylu urban jungle. Zobacz koniecznie jak nam to wyszło:

Sypialnia w stylu urban jungle 2/3

sypialnia w stylu

Krok 1

Zależało mi na tym, żeby zagłówek był drewniany i żeby pełnił też praktyczne funkcje – by można na nim postawić roślinki albo ustawić stos książek czekających na przeczytanie. Zaczęliśmy pracę od wymierzenia zagłówka, by móc dopasować do niego konstrukcję.

Krok 2

Prace nad zagłówkiem powierzyłam Wieśkowi i wymyślił on na to całkiem sprytny sposób! Potrzebujemy trzech elementów (półki oraz boków), więc po dwie deski łączymy z kantówkami za pomocą wkrętów do drewna – zobaczcie w filmie jak Wiesiek to zrobił. 

Krok 3

Następny krok to połączenie przygotowanych elementów w całość. Dwa boki oraz półkę łączymy za pomocą wkrętów i w ten sposób powstaje nasza główna konstrukcja. 

Krok 4

Naszą przygotowaną obudowę wypełniamy deskami, które będą pełniły funkcję frontu zagłówka. 

Krok 5

Żeby zakryć połączenia desek i wkręty, Wiesiek przygotował listewki, które przyciął pod kątem 45 stopni. Montujemy je za pomocą małych gwoździ.

Krok 6

Ostatni na dzisiaj krok to porządne olejowanie naszego zagłówka. Olejowanie zabezpieczy drewno przed zabrudzeniami oraz nada subtelny połysk. 

sypialnia w stylu

Oczywiście nie byłabym sobą, gdyby nie dodała czegoś od siebie! Dlatego postawiłam na naszej nowej półce kilka roślin i dodałam światełka – od razu nabrało to świetnego klimatu. W kolejnym odcinku wykończymy sypialnię w stylu urban jungle na tip-top, dlatego koniecznie sprawdźcie bloga za jakiś czas! 

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons