dekoracyjne diysmaczne diy

Szampan w lodzie na Sylwestra

Szampan w lodzie

Szampan w lodzie

Tak, to już koniec. Koniec roku 2015, a jutro przywitamy ten Nowy 2016 rok. Ciekawe co przyniesie ten kolejny rok? Jednak zanim się do niego przeniesiemy, to lampka szampana się nam wszystkim należy, aby wypić za to, co było i za to, co będzie. Jak szampan to tylko zimny, dobrze schłodzony. Co powiecie na szampana w lodzie, z dodatkiem owoców i kwiatów? Nie dość, że szampan będzie zimny to jeszcze macie dodatkową dekorację na sylwestrową noc. 

Szampan w lodzie

Dekoracja z lodu na sylwestrowy stół

Materiały:

 • duży pojemnik
 • mały pojemnik
 • owoce (pomarańcze, cytryny, limonki)
 • kwiaty
 • woda
 • ciężarki

Przygotowałam sobie butelkę po 5 litrowej wodzie i drugą po coli. Obcięłam góry butelek i sprawdziłam, czy mieszczą mi się do zamrażalnika, bo to wcale takie oczywiste nie jest.

chłodzenie szampana

Owoce pokroiłam na cienkie plasterki, a kwiatkom obcięłam łodygi.

chłodzenie szampana

Do dużej butelki włożyłam tę mniejszą i obciążyłam. To nie była łatwa sztuka, bo woda wypychała środkową butelkę, więc najlepiej włożyć tam coś ekstra ciężkiego. Kamienie, hantle, słoik z wodą. Między butelkami ułożyłam plasterki owoców i kwiatki.

chłodzenie szampana

Całość zalałam wodą, wstawiłam do zamrażalnika i wtedy dolałam jeszcze trochę wody, która na pewno by się wylała przy przenoszeniu. Teraz nasza butelka musi spędzić kilkanaście godzin w zamrażalniku albo na mrozie na dworze. 

chłodzenie szampana 6

Jak już masz pewność, że lód jest cały zmrożony, wyciągnij plastikową butelkę ze środka, a następnie zdejmij tę zewnętrzną. Pomogłam sobie, rozcinając butelkę tam i tu. Do lodowej formy wkładamy szampana. 

Szampan w lodzie

Tak możemy chłodzić szampana przez cały wieczór na stole. Wystarczy włożyć naszą lodową formę do miski lub wyższego naczynia, aby nie martwić się roztapiającą wodą. Szampan w lodzie z pewnością będzie robił wrażenie na Waszych gościach. Pomysły będzie też doskonały na letnie imprezy, ale o tym Wam jeszcze przypomnę w te ciepłe dni. 

Życzę Wam pomyślności w Nowym Roku i do zobaczenia w 2016!

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

9 komentarzy

 1. Jak zwykle bomba!!! Jutro zostajemy w domu ze względu na chorą córcię, ale w styczniu czeka nas impreza i pomysł chłodzenia alkoholu ba pewno wykorzystam :-)
  Za życzenia dziękuję i nawzajem życzę wszystkiego naj :-*

  1. Aniu, my też spędzamy sylwestra w domu. Ja osobiście wolę iść na tańce w karnawale, a 31.12 spędzić z dziećmi w domu. Jednak szampana się jutro napiję. :) Dobrego Roku!

   1. My zawsze spędzaliśmy Sylwestra w domu, z taką różnicą, że organizowaliśmy domówkę dla przyjaciół. Więc i dzieci były z nami. Niestety w tym roku ospa pokrzyżowała nam plany, ale co się odwlecze to nie uciecze ;-) w styczniu mąż ma urodziny, więc impreza domowa jak znalazł i pomysł na mrożenie szampana też. A jutro też pewnie wypijemy bąbelki za Nowy Rok, ale raczej bez tej pięknej oprawy :-)

 2. Wspaniały i bardzo praktyczny pomysł!
  Wznoszę w takim razie razem z Tobą Kasiu toast za Nowy, Lepszy Rok! Najlepszego!

Leave a Response

Simple Share Buttons