bożonarodzeniowe diy

Warsztaty świąteczne DIY z wyjątkowymi dziećmi

Warsztaty świąteczne DIY

Czasami spotykają mnie ciekawe doświadczenia i przeżycia. Prowadziłam już wiele warsztatów z dziećmi i z dorosłymi, w całej Polsce i wydaje mi się, że całkiem nieźle mi to wychodzi. Tym razem prowadziłam warsztaty dla wyjątkowych dzieci z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” w Warszawie, które zorganizowała Castorama. Takie warsztaty trzeba było dobrze przemyśleć i przygotować, dopasować do możliwości dzieci, ale też nauczyć je czegoś nowego. Bardzo zależało mi na tym, aby każde dziecko zabrało wykonaną przez siebie rzecz do domu. Kiedy przyjechałam do Helenowa, przywitały mnie na wejściu prace dzieci i od razu wiedziałam, że te warsztaty będą wyjątkowe.

Wyjątkowe warsztaty świąteczne DIY

Przygotowałam dla dzieci drewniane choinki, farby, serwetki papierowe, klej do decopuage, fartuszki i inne akcesoria dostarczone przez Castoramę. Chciałam, żeby dzieci były zachwycone tym, jak przygotowane było dla nich miejsce do pracy, a także żeby od razu były zainteresowane i zaciekawione tym, co je czeka.

Warsztaty świąteczne DIY

Z każdym uczestnikiem warsztatów witałam się osobiście i przedstawiałam, aby dzieci wiedziały, że są wyjątkowe, a ja przy okazji poznawałam ich imiona. Zapraszałam je do stołu i wspólnie z ekipą Castoramy ubieraliśmy dzieciom fartuszki.

Grupa była niesamowita, a dzieci od razu się zaangażowały w pracę i tworzenie. Po krótkiej instrukcji zaczęły pracować, malować choinki i tworzyć, a opiekunowie pomagali dzieciom, ale ich nie wyręczali. Część dzieci była bardzo samodzielna i nawet nie trzeba było im podpowiadać co należy po kolei robić. Na ich buziach widać było skupienie i ciekawość.

Warsztaty świąteczne DIY

Warsztaty świąteczne DIY

Dobra zabawa

Atmosfera była wesoła i przyjemna, bo cały czas rozmawialiśmy, poznawaliśmy się, dzieci opowiadały nam o sobie. Było widać ich radość z odwiedzin naszej ekipy, a każdy stworzył swoją choinkę i zabrał ją do domu na pamiątkę. Mam nadzieję, że każdemu z uczestników warsztatów będzie się kojarzyła pozytywnie i umilała im Święta. Dzieci z dumą pokazywały swoje choinki i pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Warsztaty świąteczne DIY

Gipsowe figurki na choinkę

W drugiej części warsztatów dzieci malowały gipsowe figurki na choinkę. Pracowały genialnie. Osobiści byłam zachwycona, bo powiem Wam w sekrecie, że czasami dorośli mają więcej pytań na warsztatach niż dzieci z Helenowa. Podziwiałam ich zaangażowanie, skupienie (chociaż to dla dzieci jest zawsze wyzwanie) i chęć pracy. Tego możemy się od dzieci uczyć. 

Warsztaty świąteczne DIY

Warsztaty świąteczne DIY

Warsztaty świąteczne DIY

Warsztaty świąteczne DIY

Na koniec ubraliśmy choinkę, bo ze sklepu Castoramy przywieźliśmy z sobą mnóstwo ozdób. Dzieci od razu ruszyły do ubierania zielonej panny. Zabawa była super, a każdy chciał zawiesić na choince jak największą liczbę ozdób.

Warsztaty świąteczne DIY

Warsztaty świąteczne DIY

Warsztaty świąteczne DIY

Dzieci dziękowały mi za warsztaty i dobrą zabawę, ale to ja powinnam im podziękować za to, że mogłam z nimi spędzić czas i dobrze się bawić. To była dla mnie bardzo refleksyjna lekcja – ich akceptacja nowej osoby, otwartość i czułość były dla mnie cudownym doświadczeniem. Cieszę się, że mogłam się z nimi podzielić moją pasją i umiejętnościami. Wiem, że tworzenie daje bardzo dużo satysfakcji i dumy z wykonanego dzieła. Widziałam, że dzieci to odczuwały i to była dla mnie największa nagroda z tego świątecznego spotkania. 

 

Moi Drodzy!

Chcę Was zachęcić do tego, aby wesprzeć Helenów, które jest wyjątkowym miejscem dla dzieci i młodzieży. Zróbmy coś dobrego przed świętami i nawet niewielka wpłata od wielu może pomóc zrealizować cele, jakie stawia sobie Centrum, aby usprawniać dzieci i przygotowywać je do samodzielności.

Numer konta: 62 1020 1127 0000 1102 0137 6821

Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”
ul. Hafciarska 80/86
04–725 Warszawa

 

Wpis przygotowany we współpracy z Castoramą

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons