bożonarodzeniowe diy

Święta i po świętach! Czas na postanowienia

święta i po świętach

Święta to wyjątkowy czas, ale to, co się dzieje z nami przed świętami to już zupełnie inna bajka. Szaleństwo zakupów, szukanie prezentów, a przede wszystkim sprzątanie jest w nas zakorzenione od pokoleń. Wydaje mi się, że dzisiaj święta nie tyle służą tradycją, ale po to, aby dom doprowadzić do nieskazitelnego ładu i porządku. Ma to swoje absolutne plusy, bo takie gruntowne porządki w domu i w życiu są potrzebne. Gorzej jednak jak się siada do wigilii bez siły i energii, bo od 3 tygodni myło się okna, prało wszystko, co wpadło w ręce i latało po lamperiach. Nasze mamy przekazywały nam nie tylko tradycje świąteczne, ale także fakt, że dopiero przy idealnym porządku święta się odbędą. 

święta i po świętach

Świąteczne porządki

Nie da się ukryć, że święta nas mobilizują. Przede wszystkim do sprzątania, ale może to wcale nie jest takie złe? Kiedy indziej ciężko o motywację, a czysty dom na święta powoduje, że te są jednak mimo wszystko piękniejsze. To poczucie ładu i porządku jest nam po prostu potrzebne. Odgruzowujemy dom przed Bożym Narodzeniem, Wielkanocą i w czasie remontu. Ile ja wyniosłam śmieci przed świętami to, aż się dziwię, gdzie w moim na co dzień mogłoby się wydawać, czystym mieszkaniu miały one swoje miejsce. A jednak! Mamy naturę chomików i chowamy różne różności, bo się przyda, czyli tzw. “przydasie”. Jeżeli “przydasie” nie zostało użyte przez 2 lata to już na bank, go nie użyję. Takie życie, więc czas go się pozbyć z mieszkania. I święta nam w tym pomagają. Po prostu jest to dobra okazja do dobrych porządków w życiu.

Mnie w tym roku w porządkach pomógł odkurzacz bezprzewodowy Bosch, który jest bez kabla i ma wymienne akumulatory, które pasują też do moich elektronarzędzi. Posprzątałam nim nie tylko dom, ale i auto, bo w końcu mam odkurzacz, który nie potrzebuje zasilania na prąd. Dla mnie absolutny hit!

święta i po świętach

Odkurzacz ma sporo akcesoriów, dzięki, którym mogłam posprzątać tapicerowane meble, dywany, przy suficie, a także trudno dostępne miejsca np. za kaloryferami. Odkurzacz bardzo łatwo przebudować.

Najfajniejsze jest to, że bateria z odkurzacza jest taka sama jak w zielonej linii elektronarzędzi Bosch. Także jeden akumulator pasuje do wszystkich urządzeń Bosch Power for All. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu, bo jest to odkurzacz bezworkowy i produkowany w Europie w Niemczech.

Święta, święta i po świętach!

Tak, tak szykowanie do świąt to kilka tygodni, potem 3 dni świętowania i po temacie. Nie odczuwacie wtedy pustki? Takiego poczucia, że trzeba coś zrobić, ale w sumie nie ma co. Dom posprzątany, bo przed świętami wylizałaś wszystkie kąty, lodówka pełna i trzeba dojeść to, co zostało po świętach. Ciężko się wraca do pracy po tym wszystkim. Dni się mylą, bo wstajesz rano i nie wiesz, czy to weekend, czy środa, a zaraz jeszcze zmieni się rok, a ty do połowy maja będziesz pisać jeszcze poprzedni rok w dacie. Jakoś kurczę to wszystko za szybko pędzi. Jakoś za bardzo chcemy wszystko na raz i ciężko nam wyhamować. Nie martw się! Mam to samo, ale uczę się (od wielu lat) rozkładać to wszystko na raty. Prezent robię przez internet, aby nie tracić czasu na bezcelowe chodzenie po galerii, sprzątam na co dzień, a nie tylko przed świętami, odpuściłam mycie okien przed Bożym Narodzeniem (nie mam już zamiaru na wigilii ciągnąć nosem). Zadbałam o siebie, a nie o cały świat dookoła. Ty też tak zrób za rok.

święta i po świętach

Pustka po świętach

Święta i po świętach. Kiedy dopada mnie pustka poświąteczna, to zawsze wracam do swojej pasji. Nie ma to, jak oddać się wtedy na spokojnie tworzeniu, czytaniu książek i jodze. Dziergam na drutach, szyję, czytam i ćwiczę. A DIY wcale nie wrzucam na bloga. Po prostu oddaję się temu, co lubię, bez fotografowania każdego etapu, bez opisywania tego. Robię coś dla siebie, bo lubię. Po świętach ciężko znaleźć cel więc pasja pomaga dotrwać do dłuższych dni i wiosny.

Postanowienia Noworoczne

Jedni są fanami, drudzy ich nienawidzą. Mam długofalowy i długoletni plan na życie w głowie i żadne postanowienia noworoczne nie są mi potrzebne. Jednak absolutnie rozumiem tych, co robią założenia na kolejny rok. Jeżeli to ich doprowadza do celu, to niech robią, spisują i odhaczają z listy. Postanowienia noworoczne dotyczące rozwoju osobistego, zdrowia, czy pracy popieram całym serce. Jedyne założenie. jakie robię na Nowy Rok to lista DIY i remontów, które chcę w tym roku wykonać ;) Zdecydowanie zobaczycie je na blogu, tego Wam nie odpuszczę. 

Zobacz, jak wyglądał mój dom w święta!

Konkurs

Mam dla Was też noworoczny konkurs, w którym chcę komuś podarować odkurzacz Bosch na Nowy Rok, bo jak sprzątać to porządnym urządzeniem, które ułatwia nam to zadanie.

Wystarczy w komentarzu opowiedzieć o tym, jakie macie postanowienia noworoczne. Najciekawszą odpowiedź nagrodzę.

Zabawa trwa do 6.01.2020 roku, a wyniki ogłoszę w tym wpisie.

WYNIKI KONKURSU!!!

Kochani! Bardzo Wam dziękuję za tak liczny udział w zabawie. To był naprawdę trudny wybór i trzeba było wiele rzeczy zweryfikować, ale już udało mi się wybrać szcześliwą osobę, która otrzyma ten wyjatkowy odkurzacz.

Tadadam! Odkurzacz wygrywa.

Katarzyna Mecmajer

święta i po świętach

 

Wpis przygotowany przy współpracy z Bosch

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons