dekoracyjne diywielkanocne diy

Wisząca dekoracja wielkanocna – jajka na gałęzi

dekoracja wielkanocna

Dekoracja wielkanocna zrób to sam

Czasami wpada nam do głowy pomysł, ale nie wiadomo jak go zrealizować, aby przy okazji nie zrobić przypadkowo remontu. Na szczęście znajdują się takie rozwiązania, gdzie zamiast wiertarki wystarczy odpowiednia taśma klejąca i już można realizować swoją ideę. Tak właśnie przed świętami zachciało mi się wiszącej dekoracji na gałęzi brzozowej. U mnie szybko przechodzi się od pomysłu do realizacji, więc po zebraniu wszystkich materiałów i spacerze do lasu, zabrałam się za stworzenie wielkanocnego diy. 

dekoracja wielkanocnaPrzerywnikMateriały na wiszącą dekorację:

  • gałąź
  • wydmuszki (moje są gęsie)
  • małe kolorowe jajka
  • sianko
  • sznurek
  • haczyki Tesa

Przerywnikdekoracja wielkanocna

W wydmuszce robię dziurkę. Nierówne krawędzie są bardzo pożądane.

dekoracja wielaknocna 5a

Wydmuszki mają zawsze dwa otwory. Wykorzystam górny, aby przeciągnąć przez niego sznurek, robię supełek i mam już wiszące jajko.

dekoracja wielaknocna 6a

Do środka jajka wkładam sianko. Moje jest sizalowe.

dekoracja wielaknocna 7a

Na sianko kładę po trzy małe kolorowe jajka. 

dekoracja wielaknocna 8a

Teraz duże jajka wyglądają jak gniazdka.

dekoracja wielaknocna 9a

Potrzebowałam pomysłu jak je powiesić, bo przecież dla sezonowej dekoracji nie będę robić dziur w ścianie. Dlatego w takich sytuacja idealnie mi pasują haczyki Tesa Powerstrips

dekoracja wielaknocna 10a

Przyklejam je do ściany, a po świętach wystarczy pociągnąć i haczyk z łatwością schodzi. Dokładnie tak zrobiłam wieszając “Papierowe gwiazdy ala IKEA” w okresie bożonarodzeniowym. Jak już mi się gwiazdy znudziły, a święta wybrzmiały, zdjęłam gwiazdy, zlikwidowałam haczyki i po temacie.

dekoracja wielaknocna 11a

Zawiesiłam gałąź na dwóch haczykach. 

dekoracja wielaknocna 12a

Na gałęzi zawiesiłam jajka gniazdka i małe budki dla ptaków.

dekoracja wielkanocna

dekoracja wielkanocna

Tak prezentuje się całość.

dekoracja wielkanocna

Dekoracja wielkanocna w postaci takiej gałęzi idealnie pasuje nad komodę, albo stół świąteczny. Dzięki temu, że nie obcięłam wszystkich gałązek na krótko, cała dekoracja odstaje trochę od ściany, a wiszące elementy ładnie i swobodnie zwisają. Jest klimat. Całość fajnie nawiązuje do wiosny i nowego życia. Dekoracja jest przez to bardzo symboliczna. Po świętach nie trzeba jej tak od razu ściągać, bo można na takiej gałęzi zawiesić jakiś plakat wiosenny, sztuczne kwiatki, pompony tiulowe albo własnoręcznie wykonane cotton balls.

 

 

Przerywnik

Do przygotowania tego postu zainspirowały mnie haczyki powerstrips  Tesa.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons