dla dzieci diyszyciowe diy

Królik Tilda – uszyj sam – wykrój + tutorial

Królik Tilda

Tilda to kultowa lalka handmade. Maskotki, które samemu można uszyć ze skrawków tkaniny, charakteryzują się cienkim kończynami. Wyszywane lub haftowane buźki oraz ciepłe kolory powodują, że za Tildami szaleje cały świat. Tildy przyjmują kształty postaci i zwierząt. Oczywiście można je kupić, bo bardzo wiele osób zajmuje się produkcją unikatowych lalek, ale można też spróbować uszyć je samodzielnie. Specjalnie dla Was spróbowałam sama uszyć Tildę i na własnej skórze się przekonać, czy to jest trudne. Ponieważ zbliża się Wielkanoc, moje lalki będą królikami. 

Królik Tilda

Jak uszyć Królika Tildę?

PrzerywnikMateriały potrzebne do uszycia królika Tildy:

  • tkanina bawełniana biała 
  • tkanina bawełniana drukowana
  • watolina
  • mulina (przynajmniej dwa kolorowy)
  • guziczki
  • igła, nitka, nożyczki
  • Maszyna do szycia

Przerywnik

Tu pobierz wzór na Królika Tildę.

Zapisz wzór na komputerze, a później wydrukuj. Wykrój pasuje na małą lakę o wymiarach 34 cm. Jeżeli chcemy mieć dużą lalkę (49cm) to należy wzór skopiować na A3 np. w punkcie ksero albo sprawdzić, czy Twoja drukarka nie ma opcji drukowania plakatu. 

tilda diy 1

Królik Tilda – tutorial

Drukujemy wzór, wycinamy i odrysowujemy na białym materiale.

tilda diy 2

Wycinamy elementy.

tilda diy 3

Wszystko dokładnie przeszywamy podwójnie i dobrze zszywamy zakończenia.

tilda diy 4

Wszystkie elementy wywracamy na lewą stronę. Tu jest trochę zabawy, szczególnie jak robimy małą wersję królika. Zalecam cierpliwość. :) Jak już wywrócimy element, to każdą część prasujemy.

tilda diy 5

Wypychamy wszystkie elementy watoliną. Ja zrobiłam to bardzo mocno, aby lalka była sztywna i nie łamały się jej pojedyncze elementy.

W dół tułowia wkładam nogi lalki i przeszywam dokładnie. Rączki doszyłam ręcznie.

tilda diy 6

Wyhaftowałam nosek, buźkę i oczka, a na górze głowy ręcznie doszyłam uszy. W sumie już mamy lalkę i teraz od nas zależy, jak ją wykończymy.

tilda diy 7

Ja uszyłam prostą sukienkę, którą sama wymyśliłam. Wycięłam na oko wzór i przykładając do lalki, docinałam dopasowując kształt.

tilda diy 8

Podwinęłam miejsca na dekolt i rękawy. Przeszyłam też ramiączka.

tilda diy 9

Przygotowałam mały kołnierzyk.

tilda diy 10

Doszyłam małe kieszonki.

tilda diy 11

Dół wykończyłam lamówką przygotowaną z materiału.

tilda diy 12

Sukienka pasuje jak ulał. 

Królik Tilda

Mały Królik Tilda ma sukienkę trochę bardziej skomplikowaną, ale też wymyśliłam ją sama.

Tilda krolik 5

Mała Tilda dostała jeszcze kokardę na głowie.

Królik Tilda

Królik Tilda

Królik Tilda

To teraz moje wnioski. Królik Tilda wygląda tylko tak groźnie i strasznie do wykonania, a tak naprawdę jest to bardzo łatwa lalka do uszycia. Nie jestem wirtuozem maszyny do szycia, Najczęściej podwijam zasłony i firanki, więc nie jestem biegła w takim szyciu, jakie właśnie wykonałam. Nigdy nie szyłam maskotek, więc to był mój debiut. Jeżeli ja dałam radę, to myślę, że każdy, kto umie obsługiwać maszynę do szycia, też sobie poradzi. Powodzenia!

 

Zobacz także:

RozgwiazdaKapcie polka dotDżinsowe pojemnikiTulipany szyte na miarę
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons